Promocja książki "Opowieści z Chruściela" w Spodkach WOAK

2011.02.25 00:00
Dariusz Kiełczewski, na co dzień profesor Wydziału Ekonomii i Zarządzania UwB, jest także autorem książki "Opowieści z Chruściela". Jej promocja odbędzie się w sobotę, 26 lutego w Spodkach WOAK. Autor otrzymał za nią nominację do tegorocznej nagrody literackiej im. Wiesława Kazaneckiego.
Promocja książki "Opowieści z Chruściela" w Spodkach WOAK
Fot: materiały organizatora

"Opowieści z Chruściela" są zbiorem krótkich opowiadań o mieszkańcach nieco zapomnianej wsi. Książka napisana charakterystycznym językiem, pełna humoru i nierzadko groteskowych postaci pokazuje realia życia w PRL-owskiej rzeczywistości. Niektóre historie publikowane były w białostockich "Kartkach" pod pseudonimem Dzwonka Chruszczaka. Książka zawiera zmienione wersje wydrukowanych opowiadań oraz teksty nigdy nie publikowane.

Spotkaniu towarzyszyć będzie dodatkowo wystawa ilustracji, które wzbogaciły książkę. Autorem tych prac jest Jerzy Łazewski - aktor i malarz związany z Teatrem Konsekwentnym w Warszawie i grupą artystyczną Nowa Ikona. Całość poprowadzi Sylwester Pilipczuk. Wieczór literacki odbędzie się 26 lutego, o godz. 19 w Spodkach WOAK. Wstęp wolny.

MAG

1208 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39