Protesty rolników w Podlaskiem w czterech miejscach. Uwaga na utrudnienia!

2024.03.01 09:58, Aktualizacja: 2024.03.01 10:21
W piątek (1 marca) rozpocznie się protest przed granicą polsko-litewską w Budzisku. Rolnicy z północno-wschodniej Polski zapowiedzieli, że ich manifestacja potrwa aż do czwartku (7 marca).
Protesty rolników w Podlaskiem w czterech miejscach. Uwaga na utrudnienia!
Fot: Pixabay

Piątkowy protest rolników w woj. podlaskim odbywa się w czterech lokalizacjach. Według informacji policji, manifestacje mają miejsce:

- w Budzisku
- w Kuziach
- w Wojszkach
- w Kolonii Zabłudów.

Na godz. 10:00 zaplanowano blokady przejazdu krajowej 19 na moście na Narwi, w okolicach Wojszek oraz na drodze wojewódzkiej w Kuziach na granicy województwa podlaskiego i mazowieckiego i pod Zabłudowem, gdzie zablokowany będzie przejazd w stronę Hajnówki - podaje Radio Białystok.

Protest rolników - zablokowane drogi

Zgromadzenie w m. Zabłudów rozpoczęło się o 10.00. Obecnie 9 ciągników zablokowało tam drogę. Podobna sytuacja panuje w Wojszkach, gdzie drogę blokuje 25 ciągników.

Jak informuje rzecznik prasowy podlaskiej policji Tomasz Krupa, w blokadzie rolników w m. Kuzie na chwilę obecną uczestniczy 7 ciągników, 8 pojazdów osobowych oraz około 25 osób.

W proteście rolników na terenie Budziska udział zadeklarowało od 50 do 200 osób, w zależności od pory dnia. Manifestacja trwać będzie aż do czwartku (7 marca).

Pojawienie się protestujących przed granicą polsko-litewską łączyć się będzie z licznymi utrudnieniami i dłuższym czasem przejazdu przez granicę. W ciągu najbliższych dni, jeśli planujemy podróżowanie tym szlakiem należy więc mieć to na uwadze.

Rolnicy żądają zakazu importowania zboża z Ukrainy

Kontrola i ograniczenie przewozu zboża z Ukrainy do Litwy oraz z powrotem do Polski. Oto główne cele marcowego protestu. Rolnicy domagają się wprowadzenia przez stronę litewską zakazu importowania zboża z Ukrainy oraz implementacji przepisów tranzytowych dotyczących tego produktu, zgodnie z tymi, które obowiązują obecnie na terenie naszego kraju.

Protestuje cała Unia Europejska!

Rolnicy protestują już od kilkunastu dni na terenie całej Unii Europejskiej. Polscy protestujący żądają przede wszystkim zniesienia Zielonego Ładu, zwiększenia kontroli granic w celu ograniczenia napływu produktów rolno-spożywczych spoza Unii Europejskiej oraz obrony hodowli zwierząt w Polsce.

Źródło: PAP w Urzędzie Gminy Szypliszki

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1193 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39