Prywatni przedsiębiorcy mogą tworzyć atrakcje turystyczne

2012.07.31 00:00
Już w sierpniu ruszy konkurs dla przedsiębiorców chcących inwestować w turystykę.
Prywatni przedsiębiorcy mogą tworzyć atrakcje turystyczne
Fot: sxc.hu

Zarząd Województwa pod przewodnictwem marszałka Jarosława Dworzańskiego przeznaczył na ten cel ponad 28 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego. O dotacje będą mogli ubiegać się mikro, mali i średni przedsiębiorcy. Środki unijne wesprą inwestycje w infrastrukturę turystyczną w naszym regionie. Można je przeznaczyć nie tylko na tworzenie miejsc noclegowych, jak było dotychczas, lecz również na atrakcje turystyczne.

Na dofinansowanie, podobnie jak w poprzednich konkursach, mają szanse projekty zlokalizowane w gminach atrakcyjnych turystycznie, wykorzystujące nowoczesne technologie informacyjno-komunikacyjne i tworzące nowe miejsca pracy.

W tym naborze będą m.in. premiowane inwestycje, które przyciągną do regionu turystów, zwłaszcza zagranicznych. A także projekty łączące różne formy turystyki (np. wypoczynkową i biznesową). Dodatkowe punkty mogą zdobyć inwestycje realizowane w gminach posiadających status uzdrowiska i w tych gminach, w których ponad połowa obszaru znajduje się na terenach objętych Naturą 2000.

Do tej pory z dotacji na turystykę skorzystało już 33 przedsiębiorców. Pozyskali oni prawie 93 mln zł z RPO na rozwój bazy turystyczno-noclegowej.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1735 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39