Przebudowa białostockiego Giganta. Pojawią się nowe poradnie

2017.02.10 09:15
Trwa modernizacja białostockiego Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. Nowe poradnie ruszyć mają lada dzień.
Przebudowa białostockiego Giganta. Pojawią się nowe poradnie
Fot: Dorota Mariańska

Co już jest?

Uniwersytecki Szpital Kliniczny jest przebudowywany i unowocześniany. Jesienią ubiegłego roku do użytku zostało oddane skrzydło szpitala od strony ul. Waszyngtona. Znalazły się tam (już na swoich docelowych miejscach) kliniki: Kardiologii Inwazyjnej, Gastroenterologii i Chorób Wewnętrznych, Kardiologii oraz administracja (ostatecznie będzie mieściła się ona na całym piątym piętrze, a teraz jest "skondensowana" w jednym skrzydle).

- W związku z tymi zmianami, pacjenci mogą liczyć na komfortowe warunki, sale 1-, 2-, maksymalnie 3-osobowe z sanitariatami – informuje Katarzyna Malinowska-Olczyk, rzecznik Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.

Roboty budowlane wykonane w ubiegłym roku kosztowały 40 mln zł.

Bieżące prace

W tej chwili z użytkowania wyłączone jest skrzydło C szpitala od strony ul. Wołodyjowskiego. Na swoich właściwych miejscach nie są jeszcze Klinika Kardiochirurgii i Klinika Perinatologii. Natomiast częściowo w stałej lokalizacji umieszczono jedynie Klinikę Okulistyki i Klinikę Hematologii.

- Po zakończeniu modernizacji zarówno Klinika Perinatologii, która obecnie ma już bardzo dobre warunki, Klinika Okulistyki oraz Hematologii będą miały znacznie większą powierzchnię, niż teraz, w etapie przejściowym – wyjaśnia Malinowska-Olczyk.

Warto wiedzieć, że jak zapowiada rzeczniczka szpitala, w wyremontowanym skrzydle A od strony ul. Waszyngtona będą lada moment otwarte takie jednostki jak nowa poradnia stopy cukrzycowej (do tej pory pacjenci z tym schorzeniem trafiali do poradni diabetologicznej i do poradni chirurgicznej) oraz poradnia genetyczna i poradnia chirurgii szczękowo-twarzowej (przeniesione z bloku M).

W przebudowę i modernizację szpitala inwestuje Uniwersytet Medyczny w Białymstoku.

- Dotychczas wykonano prawie 90% zaplanowanych prac. Obecnie trwają przetargi na wyposażenie oddziałów – informuje Marcin Tomkiel, rzecznik prasowy Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Ogólnie na całość inwestycji przeznaczono 500 mln zł, z czego 470 mln zł jest już wydanych.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1421 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39