Przebudowa DK 63. Drogowcy wykonali 1/3 planu

2018.12.02 14:17
Warta ok. 27 mln zł przebudowa przelotówki Kolna, będącej fragmentem DK 63, przed zimą została ukończona w 1/3. Na zamknięcie całej inwestycji trzeba będzie poczekać do września.
Przebudowa DK 63. Drogowcy wykonali 1/3 planu
Fot: GDDKiA

Pół roku po rozpoczęciu przebudowy drogi krajowej nr 63 w Kolnie został puszczony ruch na pierwszym z modernizowanych odcinków o długości około 200 metrów. Wprawdzie na jezdni brakuje jeszcze ostatniej, ścieralnej warstwy nawierzchni, ale ta zostanie położona w przyszłym roku na cały modernizowanym odcinku - niemal 2,5 km.

"Przejście przez Kolno" to właściwie przebudowa głównej ulicy w mieście, która prowadzi przez zwartą zabudowę z bliskim usytuowaniem budynków przy granicy pasa drogowego. Zakres prac obejmuje więc nie tylko wybudowanie nowej konstrukcji drogi, ale również przebudowę kolidującej podziemnej infrastruktury technicznej, chodników, zatok autobusowych i ścieżki rowerowej.
 
Roboty prowadzone są na całym modernizowanym odcinku. Ich zaawansowanie - po pół roku prac - szacowane jest na około 30 proc., przy czym najwięcej robót wykonano w zakresie przebudowy instalacji energetycznych, sanitarnych i teletechnicznych. Udało się też wybudować około 200 metrów jezdni, po której – mimo braku warstwy ścieralnej - odbywa się już ruch w obu kierunkach.
 
Zgodnie z umową - do 30 września przyszłego roku "Przejście przez Kolno" ma być gotowe. Koszt inwestycji to 27 mln zł. Zadanie realizowane jest w systemie projektuj i buduj. Umowę z wykonawcą - Konsorcjum PBK Łomża – GDDKiA podpisała w lutym 2017 roku. Po etapie projektowania 18 maja inwestor przekazał plac budowy wykonawcy.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

993 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39