Przebudowa ul. Lipowej. Miasto wybiera wykonawcę w przetargu

2011.03.30 00:00
Białostocki magistrat czeka na zgłoszenia firm, które chciałyby zająć się przebudową reprezentacyjnej ulicy naszego miasta - Lipowej. Prace tam mogą ruszyć już w maju. Będą warte ponad 15 mln zł.
Przebudowa ul. Lipowej. Miasto wybiera wykonawcę w przetargu
Fot: Urząd Miejski w Białymstoku
Skwer przy Księgarni Technicznej

Cel jest jeden - Lipowa ma wyglądać tak samo jak Rynek Kościuszki: z czystą, ładną kostką, zadbaną zielenią i tłumami spacerowiczów. Co prawda ruch samochodów na niej pozostanie, będzie jednak ograniczany do minimum.

Poprawą estetyki ulicy zajmie się wybrany w przetargu wykonawca. Na oferty magistrat będzie czekał 2 tygodnie. Potem wybierze tę firmę, która zaproponuje realizację zamówienia za najniższą cenę. Umowa z nią zostanie podpisana w ciągu miesiąca i od razu mogą ruszyć prace drogowe. Można się spodziewać, że będzie to jeszcze w maju.

Lipowa zyska zupełnie nowy wygląd nie później niż we wrześniu przyszłego roku. Wówczas będzie można pochwalić się zupełnie odmienionym odcinkiem od ul. Malmeda do Placu Niepodległości.

W trakcie robót zostanie wykonana nawierzchnia ulicy i na wlotach uliczek bocznych, wjazdy bramowe, obustronne chodniki oraz parkingi. Powstaną też obiekty takie jak: stojaki rowerowe, donice na zieleń czy słupki wygrodzeniowe z piaskowca. Ponadto wybrany w przetargu wykonawca będzie musiał zmienić latarnie i zbudować specjalne przyłącza wodociągowe do nawadniania lip.

Więcej o tym, jak będzie wyglądać przebudowana ulica pisaliśmy tutaj:
Ruszy generalna przebudowa ulicy Lipowej

E.S.
1011 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39