Przed Dojlidami dwumecz o Ekstraklasę

2023.05.22 14:00
Żeńska drużyna Dojlid niebawem przystąpi do gry o Ekstraklasę kobiet w tenisie stołowym. W barażach białostoczanki zmierzą się z AZS-em Politechniką Rzeszów.
Przed Dojlidami dwumecz o Ekstraklasę
Fot: Dojlidy Białystok

Trwający sezon jest dla I-ligowego zespołu Dojlid wyjątkowo udany. Białostoczanki zakończyły rywalizację w grupie północnej z bilansem 12 zwycięstw, 5 remisów i zaledwie 1 porażki, a najskuteczniejszą zawodniczką w drużynie okazała się Julia Jackowska, która wygrała 26 z 31 rozegranych pojedynków. Świetnie radziły sobie również Zuzanna Borek i Karolina Hołda. Obie grały ze skutecznością w okolicach 75%, a Kamila Gryko oraz Julia Skwarek zwyciężyły połowę swoich singlowych spotkań.

Na przestrzeni wszystkich meczów dziewczyny prezentowały wysoki poziom sportowy i walczyły o każdy punkt, dzięki czemu zagwarantowały sobie miejsce w barażach o Ekstraklasę. Rywalem w decydującej fazie zmagań będzie najlepsza ekipa z gr. południowej, czyli AZS Politechnika Rzeszów.

- Samo dotarcie do baraży to ogromny sukces, którego nie do końca się spodziewaliśmy, a to jeszcze nie koniec. Chociaż nasze dziewczyny nie są faworytkami nadchodzącego dwumeczu, to z pewnością nie odstają od rywalek poziomem. Cały czas ciężko trenują i jestem pewien, że dadzą z siebie wszystko - mówi Marcin Jarkowski, trener Dojlid.

Pierwsze spotkanie z Politechniką Rzeszów tenisistki stołowe z Białegostoku rozegrają już we wtorek (23.05) na wyjeździe. Mecz rewanżowy odbędzie się 3 dni później, w piątek (26.05) o godz. 11.00, w małej hali Zespołu Szkół Rolniczych.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1114 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39