Przed nami 9. Zimowe Grand Prix Białegostoku

2022.02.10 10:37
W najbliższą sobotę (12.02) rozpocznie się kolejny sezon STAG Samochodowych Mistrzostw Białegostoku. I runda zmagań przeprowadzona zostanie na torze przy ul. Ciołkowskiego.
Przed nami 9. Zimowe Grand Prix Białegostoku
Fot: Grzegorz Chuczun

W każdej rundzie zaliczanej do cyklu STAG SMB bierze udział kilkadziesiąt załóg, które sprawdzają swe umiejętności podczas kilku prób sprawnościowych. Nie inaczej będzie przy okazji 9. Zimowego Grand Prix Białegostoku. Impreza inaugurująca nowy sezon zawodów rozegrana zostanie na Torze Białystok.

- Wydarzenie, które organizuje Automobilklub Podlaski, to bardzo dobra próba sprawdzenia własnych umiejętności za kierownicą oraz szansa na poznanie wszystkich rajdowych zasad i naukę zachowania się za kółkiem w stresowych sytuacjach. Aby wziąć udział w takich zawodach, wystarczy mieć prawo jazdy kat. B, sprawny technicznie samochód z ważnym badaniem technicznym i aktualnym OC. Należy też wypisać zgłoszenie i stawić się na badanie techniczne - mówi Magda Bochenek, rzecznik prasowy Samochodowych Mistrzostw Białegostoku.

I runda cyklu, która składać się będzie z 4 prób sprawnościowych w 2 lub 3 konfiguracjach, wystartuje w sobotę o godz. 10.00. W poprzednim roku Zimowe Grand Prix Białegostoku wygrała załoga Krzysztof Chałko/Maciej Ślązak. Wspomniana dwójka triumfowała też w klasyfikacji generalnej SMB.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

861 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39