Przed nami ciepły i słoneczny wtorek

2024.03.26 07:10
Ciemne chmury opuszczą dziś nasze miasto. Parasolki spokojnie możemy pozostawić więc w naszych domach. Wtorek będzie suchym i słonecznym dniem.
Przed nami ciepły i słoneczny wtorek
Fot: Zofia Kondraciuk

Do stolicy województwa podlaskiego zawitała dziś wiosna. Dzień będzie ciepły i słoneczny. Nie musimy obawiać się wystąpienia jakichkolwiek opadów atmosferycznych.

Ogólne warunki pogodowe

Nasze termometry wskazywać dziś będą maksymalnie 11°C w ciągu dnia i 2°C w nocy. Wartość temperatury odczuwalnej oszacowano na 8°C.

Wiatr przybędzie do nas z południowego-zachodu. Jego porywy będą osiągały prędkość maksymalnie do 40 km/h. Zachmurzenie pokryje 40 proc. powierzchni białostockiego nieba.

Stan wilgotności powietrza spadnie do 51 proc. Ciśnienie atmosferyczne utrzymywać się będzie na poziomie 1009 hPa. Warunki biometryczne będą korzystne.

Długość dnia i nocy

Słońce rozbłysło dziś ponad naszym miastem o godzinie 5:14. Astronomiczne południe przypada na godzinę 11:33, a zachodu słońca spodziewać się możemy o godzinie 17:52. Długość dzisiejszego dnia wyniesie 12 godzin i 38 minut.

Wschód księżyca zapowiedziano na godzinę 19:23. Pozostanie on widoczny aż do godziny 05:34. Noc z wtorku na środę potrwa przez 11 godzin i 22 minuty.

Nietypowe święta i imieniny

Wtorek, 26 marca to 86. dzień bieżącego roku. Jeśli zajrzymy dziś do kalendarza świąt nietypowych, odnajdziemy w nim takie okazje do świętowania, jak: Dzień Dobrego Łotra (Dzień Janosika), Dzień Niedźwiedzia Grizzly oraz Międzynarodowy Dzień Szpinaku.

Swoje imieniny obchodzą: Larysa, Teodor, Bazyli, Dyzma, Olga, Emanuel, Emanuela, Eutychiusz, Feliks, Ludger, Manuela, Nicefor, Teodozjusz, Teodozy oraz Tworzymir.

Przysłowia na wtorek:

"Ile mgieł w marcu, tyle deszczów w czerwcu";
"W marcu, choć słota, rzucaj zboże do błota";
"Jak przylecą żurawie, można bydło paść na trawie".


Cytat dnia:

"Gdy pamiętamy dobre, to złe staje się nieważne, jak groźny Herod stał się dzisiaj śmieszną kukiełką na patyku pokazywaną w szopce." - Jan Twardowski

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
1682 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39