Przed nami dwie bokserskie gale. Jedna z nich odbędzie się w Operze

2022.03.24 09:54
Już w sobotę (26.03) dojdzie do skutku walka pomiędzy Kamilem Szeremetą a Saszą Jengojanem. Pojedynek stoczony zostanie w Operze i Filharmonii Podlaskiej.
Przed nami dwie bokserskie gale. Jedna z nich odbędzie się w Operze
Fot: Fanpage Kamil Szeremeta

Czas wrócić na zwycięską ścieżkę

Gala Knockout Boxing Night 20 to będzie wielkie święto pięściarstwa. W walce wieczoru zaprezentuje się białostoczanin Kamil Szeremeta (21-2-1, 5 KO), który stoczy bój z Ormianinem Saszą Jengojanem (45-8-1, 26 KO). Co ciekawe, urodzony w stolicy Podlasia bokser jeszcze nigdy na zawodowym ringu nie miał okazji wystąpić przed własną publicznością. Sobotnia gala będzie zatem dla Szeremety pod tym względem debiutem.

32-letni bokser podczas wydarzenia organizowanego w Operze i Filharmonii Podlaskiej spróbuje przełamać złą passę, która miała miejsce w ostatnim czasie. Przypomnijmy, że Szeremeta ma za sobą porażki o mistrzowskie pasy z Giennadijem Gołowkinem i Jaime Munguią oraz remis z Nizarem Trimechem.

W sobotę dojdzie też do potyczek Pawła Stępnia (16-0-1, 12 KO) z Ezequielem Osvaldo Maderną (27-7, 17 KO) oraz Rafała Wołczeckiego (5-0, 4 KO) z Mateo Damianem Veronem (29-27-3, 8 KO). Ponadto na ringu będzie można zobaczyć walki pań. Laura Grzyb (5-0, 3 KO) zmierzy się z Vanessą Caballero (4-13-3), a Justyna Walaś (1-0) skrzyżuje rękawice z Lili Jumali (1-2).

Początek gali zaplanowano na godz. 19.00. Transmisję z wydarzenia przeprowadzi stacja TVP Sport (od godz. 20.15).

Najpierw Białystok, później Sokółka

Wczesną wiosną w naszym regionie odbędzie się też jeszcze inna pięściarska impreza. 10 kwietnia Polski Związek Bokserski zorganizuje w Sokółce następną galę boksu olimpijskiego w ramach Suzuki Boxing Night.

- Będzie to historyczna gala, podczas której chcemy zorganizować walki między naszymi kadrowiczami. Będzie 6 pojedynków damskich i 6 męskich. Oprócz tego planujemy walki z zawodnikami z Litwy i z Niemiec - mówi Grzegorz Nowaczek, prezes Polskiego Związku Bokserskiego.

Kwietniowa impreza ma mieć szczególny charakter, gdyż w ramach tego wydarzenia odbędzie się Memoriał Feliksa Stamma, który przyjmie charakter międzypaństwowego meczu. Swój udział w gali potwierdzili najlepsi pięściarze Polskiej Kadry Narodowej Seniorów, mistrzowie olimpijscy oraz mistrzowie Europy i świata.

- To olbrzymia uroczystość, ważne wydarzenie sportowe. Z całego serca dziękuję Polskiemu Związkowi Bokserskiemu za tak znakomitą imprezę i urzędowi marszałkowskiemu za udzielone nam wsparcie. I przede wszystkim dziękuję całej rzeszy młodych ludzi, którzy uprawiają ten trudny sport, jakim jest boks. A Sokółka boksem stoi, odnosimy znakomite wyniki na arenie międzynarodowej ­- stwierdził Piotr Rećko, starosta sokólski.

Trwające blisko 5 godzin zawody będą transmitowane w TVP Sport.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1457 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39