Przed nami kilka dni spotkań z literaturą podczas Festiwalu Literackiego Zebrane

2022.09.03 09:40
Stowarzyszenie Fabryka Bestsellerów już po raz trzynasty organizuje Festiwal Literacki Zebrane. Co nas czeka w tym roku?
Przed nami kilka dni spotkań z literaturą podczas Festiwalu Literackiego Zebrane
Fot: Tomasz Pienicki
12. Festiwal Literacki Zebrane

Festiwal Literacki Zebrane to przede wszystkim spotkania z dobrą książką. To szereg rozmów z autorami i autorkami, a wszystko dziać się będzie w przestrzeni Zmiany Klimatu.

I tak, już 6 września o godz. 19:00 będzie można spotkać się z Pauliną Siegień - etnografką, rosjoznawczynią i filolożką rosyjską, która kilkanaście lat temu trafiła do Kaliningradu, który nieoczekiwanie stał się częścią jej życia. Przez kilka lat pisała o Kaliningradzie i obwodzie kaliningradzkim dla "Gazety Wyborczej". Jest autorką książki "Miasto bajka. Wiele historii Kaliningradu" wydanej przez Wydawnictwo Czarne.

Natomiast w środę (7.09) odbędzie się spotkanie autorskie z Tomaszem Różyckim - poetą, tłumaczem, romanistą, eseistą. Różycki jest laureatem Nagrody Kościelskich, którą otrzymał za poemat "Dwanaście stacji". Za poemat ten był również nominowany do Nagrody Literackiej Nike 2005.

W czwartek (8.09) będzie można wziąć udział w spotkaniu z Antonim Gralakiem, czyli znanym trębaczem, kompozytorem i producentem muzycznym. Ponadto Gralak jest autorem autobiograficznego opowiadania "Pomiędzy". Tego dnia o godz. 21:00 odbędzie się również koncert formacji 100-NKA/Gralak.

Zaś w piątek (9.09) będzie okazja, by spotkać Pawła Reszkę. Reszka jest dziennikarzem, reportażystą, przez wiele lat był także korespondentem "Rzeczpospolitej" w Moskwie. Ma w swym dorobku takie tytuły jak "Chciwość", "Mali bogowie" oraz "Czarni". Również w piątek o godz. 20:00 odbędzie się spotkanie z Agatą Tuszyńską - poetką i reportażystką, autorką m.in. takich książek jak "Ćwiczenia z utraty", "Jutro nie mieście się głowie", "Mama zawsze wraca", "Oskarżona. Wiera Gran".

Na zakończenie Festiwalu w sobotę (10.09) o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie z Krystyną Kurczab-Redlich, która jest dziennikarką, reportażystką, wieloletnią korespondentką w Rosji, autorką filmów dokumentalnych o Czeczenii. Ze względu na poruszane tematy nazywana bywa "polską Politkowską". O godz. 19:00 można wziąć udział w spotkaniu autorskim z Vincentem V. Severskim - pisarzem, funkcjonariuszem Służby Bezpieczeństwa, Urzędu Ochrony Państwa i Agencji Wywiadu, emerytowanym pułkownikiem.

Szczegółowy program Festiwalu.

Portal BiałystokOnline.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1141 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39