Przed nami majówka. Na Dojlidach rusza wypożyczalnia sprzętu pływającego

2022.04.28 12:35
Dla tych osób, które w majówkę nigdzie nie wyjeżdżają, Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował kilka atrakcji. Największa czeka na terenie OSW Dojlidy, gdzie w końcu będzie można wypożyczać sprzęt pływający.
Przed nami majówka. Na Dojlidach rusza wypożyczalnia sprzętu pływającego
Fot: BOSiR

Dojlidy pokażą pełnię swych możliwości

Majówka na sportowo? Czemu nie. Dni wolne od pracy wcale przecież nie muszą wiązać się z wylegiwaniem na kanapie. Zwłaszcza, że wiele białostockich aren, gdzie można spędzić czas aktywnie, będzie otwartych.

Swych drzwi ani na chwilę nie zamknie m.in. Pływalnia Rodzinna (ul. Stroma 1a). W dniach 1-3 maja z dobrodziejstw tego obiektu będzie można korzystać w godz. 6.00-22.00. Jeżeli chodzi o Pływalnię Sportową (ul. Włókiennicza 4), to ta w dniach 1 i 3 maja nie pracuje, ale 2 maja już tak. Klienci będą mogli skorzystać z basenu w godz. 7.00-22.00, a ze Strefy Relaksu w godz. 7.00-21.30. Pływalnia Kameralna (ul. Mazowiecka 39c) przez całą majówkę będzie zamknięta.

Osoby, które wolną wodne szaleństwa na świeżym powietrzu, mogą udać się na teren OSW Dojlidy. Tam od soboty (30 kwietnia) rozpocznie się sezon z możliwością użytkowania sprzętu pływającego. Wypożyczalnia wzbogaciła się m.in. o nowe deski typu sup (stand up paddle) z wiosłem do pływania na stojąco. Godzina korzystania z tego sprzętu kosztuje 18 zł. Ponadto do dyspozycji są także: kajaki, rowerki wodne, łodzie wiosłowe, łodzie canoe, łodzie żaglowe klasy Omega oraz deski windsurfingowe.

Ośrodek Sportów Wodnych Dojlidy czynny jest cały rok, ale wiosną ma do zaoferowania zdecydowanie najwięcej. Teren przy stawach dojlidzkich to doskonałe miejsce dla amatorów wypoczynku i rekreacji na świeżym powietrzu. Okolice wokół grobli sprzyjają spacerom, biegom i marszom z kijkami nordic walking, które również można wypożyczyć na miejscu. W wypożyczalni są też rowery górskie i szosowe dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Ponadto część jednośladów wyposażona została w specjalne foteliki do przewozu maluchów. Wypożyczalnia działa codziennie w godz. 9.00-18.00. Sprzęt sportowy i pływający udostępniany jest najpóźniej do godz. 17.00.

Długi weekend zakończy się mityngiem

Warto także przypomnieć, że na Dojlidach można zorganizować rodzinnego grilla czy ognisko dla znajomych. Są do tego specjalnie przygotowane stanowiska z odpowiednim wyposażeniem. Wynajęcie miejsca ogniskowego z przygotowaniem ogniska kosztuje 100 zł. Wynajęcie miejsca grillowego wyceniono z kolei na 25 zł.

Na plaży są również boiska do piłki nożnej i siatkówki, a w lasku znajduje się siłownia dla dorosłych. Należy podkreślić, że do 1 czerwca włącznie wstęp na teren OSW Dojlidy jest bezpłatny.

Na tym jednak nie koniec atrakcji przygotowanych przez BOSiR. Nie można przecież zapomnieć, że 3 maja, na stadionie lekkoatletycznym w Zwierzyńcu, odbędzie się 32. edycja Mityngu Solidarności z okazji uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Zawody wkomponowały się w kalendarz imprez PZLA i trwają nieprzerwanie od 1989 r.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1554 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39