Przed nami Turniej Szachowy o Puchar Rektora UwB. Zapisy już trwają

2022.03.31 14:28
To będzie prawdziwe święto miłośników królewskiej gry. 23 kwietnia przeprowadzony zostanie Turniej Szachowy o Puchar Rektora Uniwersytetu w Białymstoku. Do udziału w zawodach zaproszeni są wszyscy chętni niezależnie od wieku.
Przed nami Turniej Szachowy o Puchar Rektora UwB. Zapisy już trwają
Fot: pixabay

W drugiej połowie kwietnia dojdzie do skutku kolejna edycja Turnieju Szachowego o Puchar Rektora UwB. Imprezę organizują Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu w Białymstoku, Klub Środowiskowy Akademickiego Związku Sportowego Województwa Podlaskiego oraz Uniwersytet w Białymstoku.

- Po udanej pierwszej edycji zawodów, która została zorganizowana w maju ubiegłego roku, ponownie zapraszamy do siebie miłośników szachów. Turniej odbędzie się w sobotę 23 kwietnia 2022 r. w godzinach 9.30-14.30 w hali Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UwB przy ul. Świerkowej 20A - mówi Albert Miecznik, prezes Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu w Białymstoku.

W turnieju mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani niezależnie od wieku, jednak do klasyfikacji Podlaskiej Akademickiej Ligi Międzyuczelnianej (PALM) będą brani pod uwagę tylko studenci podlaskich szkół wyższych po okazaniu ważnych legitymacji AZS (wystarczy dowód elektroniczny). Miejsce w klasyfikacji PALM daje możliwość zdobycia punktów wymaganych do stypendium.

Osoby zainteresowane startem mogą zgłaszać się do 22 kwietnia 2022 r., wysyłając wiadomość na adres: azsuwb1@gmail.com lub za pośrednictwem strony internetowej chessarbiter. W turnieju wystartuje maksymalnie 150 chętnych. Opłata startowa wynosi 10 zł, ale posiadacze ważnej legitymacji AZS są z niej zwolnioni. Osoby niepełnoletnie, by wziąć udział w zawodach, muszą posiadać zgodę opiekuna prawnego.

- Zwycięzcy turnieju otrzymają pamiątkowe puchary, medale oraz atrakcyjne nagrody finansowe. Dla pozostałych uczestników przewidziane są nagrody rzeczowe - informuje Albert Miecznik.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1123 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39