Dom

Przed Węgierką po raz 14. odbędzie się jarmark "Kresowy ogród"

2023.05.04 10:15
Jarmark ogrodniczy to nie tylko raj dla miłośników ogrodów i roślin, ale także dla osób szukających unikalnych i oryginalnych produktów rękodzielniczych. Ponadto to świetna okazja, aby nabyć regionalne produkty spożywcze.
Przed Węgierką po raz 14. odbędzie się jarmark "Kresowy ogród"
Fot: Joanna Krukowska
Jarmark ogrodniczy w czerwcu 2022 r.

W najbliższy weekend (6-7.05) przed Teatrem Dramatycznym im. A. Węgierki w Białymstoku już po raz 14. odbędzie się jarmark ogrodniczy "Kresowy ogród".

Dwudniowa impreza skierowana do miłośników ogrodnictwa, to doskonała okazja, aby poznać nowości w świecie roślin i upraw. "Kresowy ogród" to miejsce, gdzie można zakupić rośliny i produkty, które pozwolą na stworzenie pięknej i zadbanej przestrzeni wokół domu. W ofercie wystawców znajdują się różnorodne rośliny, które umożliwią ozdobienie ogrodów, tarasów, balkonów czy mieszkań. W sprzedaży są zarówno rośliny ozdobne, jak i owocowe oraz zioła, które nie tylko ozdobią przestrzeń, ale także pozwolą na przygotowanie zdrowych potraw. Dla osób zainteresowanych aranżacją ogrodów, będzie wiele krzewów i drzew ozdobnych, pnączy oraz bylin czy cebul kwiatowych, które umożliwią stworzenie wyjątkowej kompozycji roślinnej. Dla kolekcjonerów roślin, w ofercie znajdują się wiele nowości i rarytasów wśród roślin doniczkowych.

Nie tylko rośliny, ale również niezbędne produkty i narzędzia do ich uprawy będą dostępne na jarmarku. Producenci sprzętu ogrodniczego, mebli i ceramiki zaprezentują swoją ofertę, dzięki czemu każdy z gości będzie mógł wybrać odpowiednie narzędzia i akcesoria do pielęgnacji swoich roślin.

Jarmark ogrodniczy to nie tylko raj dla miłośników ogrodów i roślin, ale także dla osób szukających unikalnych i oryginalnych produktów rękodzielniczych. Na jarmarku będzie można zakupić ciekawe rękodzieła oraz różnorodną ceramikę, które zostały wykonane przez polskich artystów. W ofercie pojawią się rękodzielnicy tworzący autorską biżuterię oraz niepowtarzalną ceramikę. W sprzedaży znajdą się także nietypowe meble, obrazy, ręcznie robione zabawki.

Podczas imprezy wystawiać się będą producenci z całej Polski. Co więcej, naturalnym uzupełnieniem oferty będą hodowcy roślin.

- Nasi wystawcy chętnie będą służyć wszelkimi informacjami i poradami w zakresie pielęgnacji roślin. W przyjaznej atmosferze profesjonaliści, którzy, na co dzień tworzą piękne tereny zielone, wskażą najnowsze trendy i możliwości aranżacji ogrodowych i balkonowych - zapowiadają organizatorzy.

"Kresowy Ogród" to nie tylko piękne rośliny, ale także idealne miejsce dla miłośników regionalnych przysmaków. Na jarmarku można znaleźć wiele produktów związanych z kulturą i tradycjami lokalnej społeczności - od miodów i miodów pitnych, przez wędliny, regionalne pieczywo, aż po piwo, nalewki, sery, pierogi, chałwę i lemoniady - każdy znajdzie coś dla siebie.

Organizatorzy pomyśleli także o najmłodszych uczestnikach jarmarku. Dla nich przygotowano specjalny plac zabaw, będą także balony, zabawki oraz przekąski tj. lody i gofry. To idealne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi, które chcą wziąć udział w wydarzeniu i jednocześnie zapewnić swoim pociechom rozrywkę.

Szczegóły wydarzenia: Jarmark "Kresowy ogród".

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1633 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39