Przed Wielkanocą można pomóc potrzebującym. Caritas zbiera pieniądze i żywość

2015.03.13 00:00
Caritas Archidiecezji Białostockiej dba o to, by nie zapominać o najuboższych, szczególnie przed świętami. Także w tym roku zachęca białostoczan do aktywnej pomocy osobom najbardziej potrzebującym.
Przed Wielkanocą można pomóc potrzebującym. Caritas zbiera pieniądze i żywość
Fot: Caritas

"Tak, pomagam"

Przedświąteczna zbiórka żywności "Tak, pomagam" organizowana przez Caritas potrwa do soboty (14.03). Już po raz 8. wolontariusze będą zachęcać mieszkańców miasta do podzielenia się żywnością z tymi, którzy nie są w stanie jej sobie sami kupić. Przydadzą się szczególnie produkty łatwe w przechowywaniu, mające długi termin ważności.

Na stronie internetowej www.bialystok.caritas.pl udostępniony jest wykaz sklepów, w których można oddawać produkty. W zbiórce bierze udział 40 takich lokali na terenie Białegostoku i w okolicy miasta. W akcji pomagać będzie ok. 500 wolontariuszy.

Ostatnio takie wydarzenie organizowano w grudniu. Udało się wtedy uzbierać blisko 16 ton żywności, która trafiła do Punktu Pomocy Samarytanin. Jak tłumaczy Michał Gaweł, zastępca dyrektora CAB, ta zbiórka jest ważnym narzędziem do wspierania osób potrzebujących - z jednej strony, by móc przygotować przed świętami paczki dla osób potrzebujących, ale również by mieć w magazynach żywność, którą będzie można wydawać w późniejszym terminie.

Oszczędź i oddaj

Oprócz zbiórki żywności, Caritas organizuje jeszcze jedną akcję – "Jałmużnę Wielkopostną". Projekt ruszył wraz z nastaniem Wielkiego Postu – wtedy to wśród wiernych zaczęto rozprowadzać skarbonki, do których wrzucać można pieniądze zaoszczędzone na charakterystycznych dla tego okresu wyrzeczeniach. Caritas przygotowała w tym roku 10 tys. takich skrzynek. Środki zebrane w ramach kampanii zostaną przekazane na leczenie dzieci i osób starszych. Akcja potrwa do końca Wielkiego Postu.

Marta Abramczyk
marta.a@bialystokonline.pl

852 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39