Przedpremierowy pokaz filmu - bez wychodzenia z domu [WIDEO]

2020.05.14 08:03
To będzie domowa i wirtualna odsłona Psychoanalitycznych Spotkań Filmowych "W głębi". W programie film "Obrazy bez autora".
Przedpremierowy pokaz filmu - bez wychodzenia z domu [WIDEO]
Fot: BOK

Nominacje do Oscara i Złotych Globów

Po ośmiu latach artystycznego milczenia, zdobywca Oscara Florian Henckel von Donnersmarck ("Życie na podsłuchu", "Turysta"), powraca ze zrealizowanym z rozmachem filmem, opartym na historii życia malarza Gercharda Richtera.Film zainspirowany jest prawdziwymi wydarzeniami obejmującymi trzy epoki niemieckiej historii. Opowiada historię Kurta, młodego studenta Akademii Sztuk Pięknych, który zakochuje się z wzajemnością w swojej koleżance Ellie. Na drodze uczuciu staje ojciec dziewczyny, szanowany lekarz, profesor Seeband. Młodzi bohaterowie nie mają świadomości, że ich życie uwikłane zostało w mroczną tajemnicę z przeszłości, którą skrzętnie skrywa Seeband.

To z jednej strony refleksja nad naznaczoną szaleństwem historią Niemiec XX wieku, z drugiej - opowieść o losie artysty konfrontującego się z ideologią, a także o wyzwalającej mocy sztuki.

W rolach głównych wystąpiły gwiazdy europejskiego kina: Paula Beer, Sebastian Koch, Tom Schilling oraz Oliver Masucci znany polskiej publiczności z serialu "Dark".

Obraz nominowany był w ubiegłym roku w dwóch kategoriach do Oscara, Złotych Globów, zdobył także wiele nagród na światowych festiwalach, w tym na festiwalu w Wenecji.

Co zrobić, by obejrzeć film?

Prelekcję przed i dyskusję po filmie poprowadzi Izabela Trybus - psychoterapeutka psychoanalityczna Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.

Gościem spotkania będzie Grzegorz Radziewicz - malarz, grafik, performer. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Swoje prace prezentował na 30 wystawach indywidualnych i ponad 100 zbiorowych w kraju i za granicą.

Pokaz odbędzie się w niedzielę (17.05). Jak wygląda harmonogram wydarzenia? O godz. 17.30 rozpocznie się prelekcja (link zostanie podany w dniu wydarzenia na FB Białostockiego Ośrodka Kultury), o godz. 17.45 - początek filmu, a o godz. 20.55 - start dyskusji (link również zostanie podany). Bilet kosztuje 15 zł - można go kupić na stronie internetowej Białostockiego Ośrodka Kultury.

Cykl Psychoanalitycznych Spotkań Filmowych "W głębi" to wynik współpracy działającego przy Białostockim Ośrodku Kultury DKF-u "GAG" z Izabelą Trybus i Sebastianem Kiercelem, psychoterapeutami pracującymi w nurcie psychoanalitycznym.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1775 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39