Przedświąteczne akcje charytatywne na rzecz Fundacji "Pomóż im"

2010.12.15 00:00
Trwają przedświąteczne zbiórki pieniędzy na rzecz Fundacji "Pomóż im", która zajmuje się dziećmi z chorobami nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci. Białostoczanie wykazali się dobrym sercem i dużą hojnością podczas przeprowadzonych akcji.
Przedświąteczne akcje charytatywne na rzecz Fundacji "Pomóż im"
Fot: materiały orgaznizatora

Podczas minionego weekendu ( 11-12 grudnia) odbyły się dwie zbiórki pieniężne w galerii Alfa Białystok. Wolontariusze zebrali 5309,64 złotych. Okazją do wsparcia Fundacji "Pomóż im" był także jubileusz 15 lat grupy tanecznej Kolor, jednej z najlepszych formacji tańca hip hop, działającej w białostockiej szkole tańca Danceoffnia.

- Było tanecznie, śpiewająco, wzruszająco i jak zwykle z Kolorem wesoło i ciekawie! Po pokazach tańca zbierano pieniądze na rzecz Fundacji "Pomóz Im" i Białostockiego Hospicjum dla Dzieci. W puszkach znalazło się 596,76 zł. Dziękujemy Karolinie Garbacik i jej współpracownikom z Danceoffni i zespołu Kolor - wyznał Dariusz Kuć, lekarz Białostockiego Hospicjum dla Dzieci.

Przed Białostoczanami kolejne atrakcje i okazje do wsparcia fundacji. W najbliższy piątek, 17 grudnia o godz 20.00 Tawerna Portowa ma zaszczyt zaprosić wszystkich ludzi dobrej woli na Żeglarską Wigilię Charytatywną. Celem wspólnego spotkania jest integracja wszystkich ludzi chętnych do pomocy innym - najbardziej potrzebującym. Będzie to doskonała okazja do dzielenia się dobrocią w wigilijnej atmosferze, przy świątecznym drzewku, w blasku kominkowego ognia.

- W ten niecodzienny wieczór podzielimy się opłatkiem i złożymy sobie świąteczne życzenia pamiętając o dzieciach - podopiecznych fundacji "Pomóż Im" - dodaje Kuć.

Podczas Żeglarskiej Wigilii nie zabraknie nastrojowej muzyki, licytacji żeglarskiej choinki, specjałów kuchni wigilijnej i świątecznej loterii. Wigilia ma charakter spotkania otwartego, przyjść może każdy, niezależnie od wieku, prosto z ulicy. Cały zysk z Wigilii oraz ze sprzedaży w lokalu będzie przekazany na konto fundacji. Koszt udziału w Żeglarskiej Wigilii to 25zł.

Również w najbliższy piątek 17 grudnia o 11.50 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Białymstoku odbędzie się mecz charytatywny uczniowie vs.nauczyciele. Podczas meczu będą zbierane środki na rzecz Fundacji "Pomóż Im" na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci.

MAG

1289 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39