Przedszkolaki mogą korzystać z nowego placu zabaw

2023.03.24 14:10
W Przedszkolu Samorządowym nr 50 w Białymstoku powstał nowy plac zabaw. Kosztował niemal pół miliona zł.
Przedszkolaki mogą korzystać z nowego placu zabaw
Fot: Marcin Jakowiak / UM Białystok

W połowie ubiegłego roku została podpisana umowa na opracowanie dokumentacji projektowej i budowę placu zabaw na terenie Przedszkola Samorządowego Nr 50 przy ul. Upalnej w Białymstoku. Zakres inwestycji obejmował zaprojektowanie i budowę nowoczesnego, interaktywnego placu zabaw dla dzieci.

– Plac zabaw w przedszkolu to bardzo ważne miejsce, służące nie tylko do zabawy, ale także prawidłowego rozwoju fizycznego dzieci. W okresie przedszkolnym następuje przecież szczególnie intensywny rozwój dziecka pod tym względem. Place zabaw z urządzeniami pozwalającymi na ćwiczenie mięśni, zmysłu równowagi, rozwoju motoryki są miejscem niezbędnym dla instytucji edukacyjnych, takich jak przedszkola, szkoły czy place w parkach i na osiedlach - powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

W ramach inwestycji wykonano nowe ogrodzenie panelowe całej wyodrębnionej części terenu przeznaczonego na plac zabaw o powierzchni ok. 1500 m2. Zamontowano tam m.in.: pięć bujaków podwójnych na sprężynie, dwa bujaki pojedyncze, trampolinę, dwie sześciokątne piaskownice, zestaw piaskowy dostosowany również dla dzieci niepełnosprawnych, dwie huśtawki typu "bocianie gniazdo".

Pod tymi urządzeniami wykonano piaskową, bezpieczną nawierzchnię, a teren placu zabaw został także wyposażony w elementy małej architektury, czyli ławki metalowo-drewniane i kosze na śmieci. Prace zakończyły się w końcu ubiegłego roku. Inwestycja kosztowała 461 tys. zł.

- Miasto Białystok od 2015 roku wybudowało 41 placów zabaw, wydało na ten cel prawie 15 mln zł. Powstały nie tylko na terenie przedszkoli i szkół, ale także w parkach i osiedlowych miejscach rekreacji. Największą popularnością cieszą się miejsca takie, jak plac zabaw na Jaroszówce (u zbiegu ulic Niemeńskiej i Bystrzyckiej), centrum zabaw na Leśnej Dolinie, park trampolin przy ul. Szkolnej czy wodny plac zabaw w Parku Konstytucji 3 Maja - poinformowała Anna Kowalska z Departamentu Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1604 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39