Przegrali 0:3, ale powodów do smutku nie ma

2020.10.31 18:25
Siatkarze Ślepska Malow Suwałki stoczyli w sobotę (31.10) domowy bój z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Choć gospodarze nie wygrali nawet seta, to jednak triumf faworyzowanym gościom wcale łatwo nie przyszedł.
Fot: Miłosz Kozakiewicz/Ślepsk Malow Suwałki

Nie udało się podopiecznym Andrzeja Kowala sprawić niespodzianki w starciu z wyżej notowanym przeciwnikiem, aczkolwiek i tak za pierwsze dwa sety siatkarzom z północno-wschodniej Polski należą się brawa. Zawodnicy Ślepska przegrali bowiem początkowe partie z ZAKSĄ, czyli zdecydowanym liderem rozgrywek, w najniższy możliwy sposób (do 24 i 23), co oznacza, że do najwyższego ligowego poziomu wcale ekipie Ślepska nie brakuje już dużo.

Dopiero w ostatnim fragmencie seta numer 3 zawodnicy gości wyraźnie odskoczyli gospodarzom, dlatego ta część meczu zakończyła się triumfem drużyny z Kędzierzyna-Koźla 25:19.

Bohaterem starcia, które siatkarze ZAKSY wygrali 3:0, został atakujący przyjezdnych - Łukasz Kaczmarek. 26-latek zdobył w hali Suwałki Arena 16 punktów.

W tej chwili, po 7 rozegranych pojedynkach, w dorobku Ślepska są 4 zwycięstwa i 3 porażki. Taki bilans pozwala suwalskiemu zespołowi zajmować w tabeli PlusLigi pozycję numer 5.

14. MKS Będzin 5 1 4:15 386:456

Ślepsk Malow Suwałki – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (24:26, 23:25, 19:25)

Ślepsk Malow Suwałki: Rousseaux (13 pkt), Bołądź (9 pkt), Sapiński (9 pkt), Sacharewicz (3 pkt), Rohnka (6 pkt), Tuaniga, Czunkiewicz (libero) oraz Szwaradzki (3 pkt), Rudzewicz, Gonciarz, Waliński, Klinkenberg (1 pkt)

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Kaczmarek (16 pkt), Kochanowski (7 pkt), Toniutti, Śliwka (12 pkt), Semeniuk (13 pkt), Smith (6 pkt), Zatorski (libero) oraz Rejno.