Przemytnicy przeładowywali papierosy. Wpadli na gorącym uczynku

2015.04.28 00:00
Strażnicy graniczni wraz z policją ujawnili nielegalne papierosy o szacunkowej wartości ponad 760 tys. zł. Zatrzymano również pojazd pozbawiony wszelkich cech identyfikacyjnych o szacunkowej wartości około 100 tys. zł.
Przemytnicy przeładowywali papierosy. Wpadli na gorącym uczynku
Fot: POSG

Funkcjonariusze straży granicznej z Kuźnicy, współdziałając z policjantami, ujawnili na jednym z białostockich parkingów blisko 30 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wszystko było akurat przeładowywane. Szacunkowa wartość nielegalnego towaru to ponad 380 tys. zł. Na miejscu zatrzymano pięciu Polaków w wieku od 28 do 41 lat. Dalej przeszukano należące do nich garaże, w których ujawniono kolejną kontrabandę. Znajdowało się tam ponad 29 tys. paczek nielegalnych papierosów różnych marek o szacunkowej wartości około 380 tys. zł. Ponadto w jednym z garaży zatrzymano również samochód pozbawiony wszelkich cech identyfikacyjnych o szacunkowej wartości 100 tys. zł, a w drugim znaczne ilości części samochodowych pochodzące prawdopodobnie z tego pojazdu.

W sumie ujawniono blisko 60 tys. paczek nielegalnych papierosów o wartości ponad 760 tys. zł. Uszczuplenia celno-podatkowe od tej kwoty wynoszą ponad 1 mln 200 tys. zł.

Zatrzymanym mężczyznom, mieszkańcom województw podlaskiego i mazowieckiego, przedstawiono zarzuty z kodeksu karno-skarbowego. Zastosowano wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dwóch dozorów policyjnych oraz poręczenia majątkowe na łączną kwotę 120 tys. zł. Ponadto zatrzymano samochody służące do popełnienia przestępstwa o szacunkowej wartości 250 tys. zł.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1418 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39