Przewodniczący Rady Miasta może być odwołany

2013.04.22 00:00
W poniedziałek (22.04) odbędzie się sesja Rady Miasta. Jej głównym punktem będzie głosowanie nad odwołaniem przewodniczącego Włodzimierza Kusaka.
Przewodniczący Rady Miasta może być odwołany
Fot: ESD
Włodzimierz Kusak

Wniosek o odwołanie Włodzimierza Kusaka złożyła w marcu opozycja: kluby PiS, SLD i radny Solidarnej Polski. Ich zdaniem przewodniczący nie reprezentuje całej Rady Miasta, a jedynie swój klub. Włodzimierz Kusak do tej pory nie chciał komentować tej sytuacji.

Aby do odwołania przewodniczącego doszło, wniosek musi poprzeć 15 radnych. Wynik głosowania nie jest przesądzony, zwłaszcza, że będzie ono miało charakter tajny. Platforma Obywatelska, z której pochodzi przewodniczący, straciła bowiem większość w Radzie Miasta. Troje radnych, którzy z niej odeszli, mogą poprzeć pomysł opozycji. Wówczas musiałby być wybrany nowy przewodniczący.

Na poniedziałkowej sesji radni zadecydują także, czy podnieść opłaty za wodę i odbiór ścieków. Zaproponowane stawki brutto dla gospodarstw domowych to 3,23 zł/m3 za dostarczenie wody i 3,18 zł/m3 za odbiór ścieków.

W porządku obrad znalazły się też m.in. uchwały dotyczące zmiany budżetu miasta, przyznania dotacji na remonty białostockich zabytków i w sprawie powołania Miejskiej komisji wyborczej do spraw referendum (dotyczącego prywatyzacji MPEC).

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1135 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39