Przez 2 lata pisała z oszustem. W "imię miłości" przelała mu 300 tys. zł

2022.04.27 12:00
61-latka uwierzyła w miłość, dała się rozkochać i... oszukać. Padła ofiarą podającego się za Holendra mężczyźnie, któremu łącznie przelała 300 tys. zł.
Przez 2 lata pisała z oszustem. W "imię miłości" przelała mu 300 tys. zł
Fot: Pixabay

Na początku tego tygodnia, do policjantów zgłosiła się 61-letnia mieszkanka powiatu łomżyńskiego, która padła ofiarą oszusta poznanego w internecie.

- Z jej relacji wynikało, że ich internetowa znajomość miała swój początek jeszcze w 2020 r. Wtedy to, za pośrednictwem jednego z komunikatorów, odezwał się do niej mężczyzna podający się za Holendra. Mimo bariery językowej kobieta kontynuowała tę znajomość - relacjonują funkcjonariusze z KMP Łomża.

Już po miesiącu, mężczyzna poprosił ją o pomoc finansową. Powiedział, że ma zablokowane konto, a musi zapłacić podatek za maszyny budowlano-drogowe, które zakupił w Turcji.

- Aby uwiarygodnić swoją tożsamość wysłał kobiecie zdjęcie swojego paszportu. Złapana w sieć jego kłamstw 61-latka przelała mu 2 tys. dolarów. Po tygodniu przekazała mu ponownie tę samą kwotę - dodają łomżyńscy funkcjonariusze.

Niestety, z biegiem czasu mężczyzna chciał coraz więcej pieniędzy i wymyślił kolejne historie. Tym razem twierdził, że trafił do więzienia w Turcji i aby wyjść na wolność, potrzebuje kolejnej gotówki.

Ich internetowa znajomość trwała 2 lata i w tym czasie 61-latka przelała oszustowi łącznie 300 tys. zł. Aby pomóc mężczyźnie, pokrzywdzona zapożyczyła się i zaciągnęła kredyty. Dopiero rozmowa z córką "otworzyła oczy" mieszkance powiatu łomżyńskiego i zdecydowała się zgłosić oszustwo policjantom.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
1508 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39