Przez 5 lat ukrywali dzieci. Nikt nie wiedział o istnieniu bliźniaków

2013.06.04 00:00
Małżeństwo z Łomży przetrzymywało w izolacji od świata dwójkę bliźniaków. Chłopcy przez pięć lat nie wychodzili z mieszkania. Nikt nawet nie wiedział o ich istnieniu.
Przez 5 lat ukrywali dzieci. Nikt nie wiedział o istnieniu bliźniaków
Fot: sxc.hu

Przez pięć lat dwóch chłopców z Łomży żyło w kompletnej izolacji od świata. Rodzice nie wypuszczali ich z domu, co więcej, nikt z zewnątrz nie wiedział o ich istnieniu.
- Obecnie trwa ustalanie szczegółów. Dwójka dzieci trafiła już do rodziny zastępczej - mówi Jan Leszczewski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Łomży.

Małżeństwo od kilku lat mieszka w wynajmowanym mieszkaniu w Łomży. Para nie ma zameldowania. W sumie małżeństwo ma siedmioro dzieci. Są one w wieku od 4 do 15 lat. O istnieniu dwóch 5-letnich chłopców nikt nie wiedział. Jak udało nam się dowiedzieć, chłopcy nie potrafią płynnie mówić. Nadal korzystają z pieluch. Boją się też obcych osób. Od narodzin nie byli szczepieni, prawdopodobnie w ogóle nie mieli kontaktu z lekarzem.

Sprawa najprawdopodobniej wyszła na jaw dzięki interwencji rodziny. Zaniepokojona kuzynka, która przyjechała do małżeństwa w odwiedziny, poinformowała opiekę społeczna o sytuacji w domu. Ta z kolei zawiadomiła policję. Chłopcy trafili już do ośrodka opiekuńczego. O ich dalszych losach zadecyduje sąd rodzinny. Rodzina nigdy nie korzystała z pomocy społecznej, nie miała także problemów z prawem.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
1461 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39