POLECAMY
We wtorek strażacy mają swoje święto. I dlatego, już tradycyjnie, przez centrum Białegostoku przejedzie kolumna samochodów pożarniczych.
4 maja obchodzony jest Dzień Strażaka. Dlatego we wtorek, o godz. 12.00, odbędzie się uroczysty przejazd kolumny samochodów pożarniczych. Kolumna kilku aut, na sygnale, pokona trasę: ul. Warszawska, Pałacowa, plac Jana Pawła II, Legionowa, Marii Skłodowskiej-Curie, plac Niezależnego Zrzeszenia Studentów, Władysława Liniarskiego, Lipowa, plac Niepodległości im. Romana Dmowskiego, aleja Józefa Piłsudskiego, Sienkiewicza, Warszawska. Mogą wystąpić utrudnienia w ruchu. Uroczyste obchody 4 maja, dnia św. Floriana (patrona wszystkich strażaków), mają długą historię. Święty stał się ich orędownikiem po pożarze na krakowskim Kleparzu w 1528 r., gdzie znajdowały się jego relikwie. Ogień zajął wtedy okoliczne budynki, ocalając w znacznej mierze kościół św. Floriana.
Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl
Praca 10:00
Kryminalne 10:00
Turystyka 10:00
Zdrowie 09:10
Sport 09:00
Sport 08:23
Kultura i Rozrywka 08:10
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji