Przez próbę kradzieży uszkodzono sieć trakcyjną. Nie kursują pociągi Białystok-Łapy

2023.03.25 08:50
Wstrzymany został ruch pociągów na trasie Białystok - Łapy. W nocy, w wyniku próby kradzieży, doszło do uszkodzenia sieci trakcyjnej.
Przez próbę kradzieży uszkodzono sieć trakcyjną. Nie kursują pociągi Białystok-Łapy
Fot: Malwina Witkowska

W nocy z piątku na sobotę (24/25.03) w wyniku próby kradzieży doszło do uszkodzenia sieci trakcyjnej na trasie Białystok – Łapy.

- Wstrzymany jest ruch pociągów na tym odcinku. Na miejscu pracują służby techniczne oraz dwa pociągi sieciowe. Ze względu na skalę uszkodzeń wznowienie ruchu pociągów na tej trasie planowane jest wstępnie około południa - poinformowała Magdalena Janus z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Przewoźnik Polregio w związku z trudnościami w funkcjonowaniu linii kolejowej na trasie Białystok – Łapy, podjął decyzję o wprowadzeniu zastępczej komunikacji autobusowej. Jest to tymczasowe rozwiązanie, które ma na celu zapewnienie nieprzerwanej obsługi pasażerów.

Część pociągów PKP Intercity, zamiast kursować tradycyjną trasą przez Łapy, pojedzie trasą zmienioną przez Czeremchę. Jednocześnie, dla pozostałych pociągów, przewoźnik planuje wprowadzenie zastępczej komunikacji autobusowej.

Informacje na temat zmian w rozkładzie jazdy i trasie kursowania pociągów można znaleźć w aplikacji mobilnej i na stronie internetowej Portalu Pasażera. Wszystkich pasażerów informuje się również o tych zmianach na stacjach i przystankach kolejowych oraz w pociągach.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl
1495 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39