Przy "Mechaniaku" powstanie stacja ładowania pojazdów elektrycznych

2020.03.31 15:38
Przy białostockim "Mechaniaku" powstanie stacja ładowania pojazdów elektrycznych i hybrydowych. Miasto liczy, że zostanie uruchomiona w tym roku.
Przy "Mechaniaku" powstanie stacja ładowania pojazdów elektrycznych
Fot: Marcin Jakowiak / UM Białystok
Stacja ładowania ma powstać przy hali wielofunkcyjnej "Mechaniaka"

Stacja ładowania pojazdów elektrycznych i hybrydowych ma powstać przy hali wielofunkcyjnej Zespołu Szkół Mechanicznych w Białymstoku. Będzie można korzystać z niej przez cały tydzień i przez całą dobę. Będzie miała dwa punkty ładowania.

Powstanie stacji to inwestycja, która realizowana będzie w ramach zwycięskiego projektu Budżetu Obywatelskiego 2020. Projekt "Innowacyjny i ekologiczny Białystok – stacja ładowania pojazdów elektrycznych i hybrydowych w Zespole Szkół Mechanicznych CKP Nr 2" zakłada montaż stacji dla zmotoryzowanych mieszkańców Białegostoku. Ma również promować ekologiczne rozwiązania w motoryzacji oraz służyć uczniom realizującym zajęcia praktyczne w Zespole Szkół Mechanicznych.

Wolnostojąca stacja musi spełniać wymogi Ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych oraz rozporządzenia ministra energii z czerwca 2019 r. w sprawie wymagań technicznych dla stacji i punktów ładowania stanowiących element infrastruktury ładowania drogowego transportu publicznego.

W tej chwili miasto szuka wykonawcy, który wykona dokumentację projektową oraz dostarczy, zamontuje i uruchomi stację w sąsiedztwie hali wielofunkcyjnej z Okręgową Stacją Kontroli Pojazdów przy ul. Broniewskiego.

Zainteresowani realizacją projektu wykonawcy powinni przesłać do magistratu ofertę pocztą elektroniczną do 6 kwietnia 2020 r. Inwestycja ma być gotowa w ciągu 4 miesięcy od dnia podpisania umowy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, stacja mogłaby już działać we wrześniu.

Paulina Górska
24@bialystokonline.pl

1053 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39