Przy okazji zakupów, można wykonać pakiet badań

2023.01.20 11:06
Atrium Biała we współpracy z członkami Studenckiego Towarzystwa Diagnostyków Laboratoryjnych organizuje akcję pod hasłem "Z diagnostą po zdrowie". W ramach niej seniorzy mogą skorzystać z bezpłatnych badań lekarskich.
Przy okazji zakupów, można wykonać pakiet badań
Fot: pixabay.com

W najbliższy weekend babcie i dziadkowie mają swoje święto. W związku z tym Atrium Biała i Studenckie Towarzystwo Diagnostyków Laboratoryjnych przygotowało akcję "Z diagnostą po zdrowie". Dzięki niej w najbliższą sobotę w godz. 10.00-16.00 w białostockim centrum handlowym Atrium Biała można będzie skorzystać z bezpłatnych badań lekarskich.

Studenci kierunku lekarskiego Uniwersytetu Medycznego będą przeprowadzać badanie glikemii pozwalające np. na wykrycie cukrzycy, dzięki czemu można odpowiednio wcześniej wdrożyć niezbędne leczenie. Babcie i dziadkowie będą też mogli skorzystać z pomiaru ciśnienia prowadzonego przez studentów farmacji. Z kolei przyszli dietetycy wykonają analizę składu ciała, pomogą też zinterpretować wyniki oraz doradzą, w jaki sposób zadbać o swoje zdrowie korzystając ze zbilansowanej diety. Można będzie także udać się na przegląd jamy ustnej, który wykonają uczniowie kierunku lekarsko-dentystycznego. Młodzi ratownicy medyczni pokażą zaś, jak udzielać pierwszej pomocy i przeszkolą z podstawowych zasad resuscytacyjnych.

Najmłodsi, którzy wraz z dziadkami przyjdą na badania, będą mogli w Kąciku Małego Diagnosty wcielić się w analityka. Ma to oswoić dzieci przed badaniami profilaktycznymi, pobraniem krwi czy wizytą u lekarza.

– Dni Babci i Dziadka to dni, kiedy szczególnie pamiętamy o seniorach i chcemy spędzić z nimi jak najwięcej czasu. Formą wyrażenia miłości i troski o naszych dziadków może być także zadbanie o ich zdrowie. Dlatego we współpracy z uzdolnionymi studentami Uniwersytetu Medycznego zorganizowaliśmy akcję, podczas której osoby starsze, ale przy okazji i wnuczkowie, mogą skontrolować stan zdrowia. Nie będą oni musieli stać w kolejce u lekarza, a mogą to zrobić chociażby przy okazji zakupów czy wyjścia na kawę. Przygotowaliśmy także atrakcje dla naszych najmłodszych gości, żeby się nie nudzili podczas oczekiwania na babcię lub dziadka, którzy akurat biorą udział w badaniu – zapowiada Justyna Doroszkiewicz, dyrektor Atrium Biała.

Badania oraz wydarzenia będą odbywać się 21 stycznia w lokalu naprzeciwko Cukierni Sowa w Atrium Biała.

Udział w akcji jest bezpłatny. Nie są wymagane zapisy na badania.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1041 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39