Przy Suraskiej powstanie restauracja z kuchnią gruzińską

2016.04.12 17:26
Serwowanie zdrowych śniadań oraz kuchni gruzińskiej - to plan nowego najemcy lokalu, gdzie od wielu lat mieściła się "Desa". Zarząd Mienia Komunalnego rozstrzygnął przetarg na wynajem lokalu użytkowego przy ul. Suraskiej 6.
Przy Suraskiej powstanie restauracja z kuchnią gruzińską
Fot: UM Białystok

Zainteresowanie wynajęciem lokalu po sklepie DSA było bardzo duże. Do Zarządu Mienia Komunalnego wpłynęło 12 ofert, z czego 4 – na działalność gastronomiczną. Oferowane stawki wahały się od 50,50 zł do 105,50 zł za m2 brutto. W efekcie okazało się, że najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Fikoland Sp. z o.o. Miesięczny czynsz wyniesie 105,50 zł za m2.

Firma zamierza utworzyć w lokalu przy ul. Suraskiej kawiarnię, która serwować będzie śniadania – omlety, owsianki, tosty, kanapki na chlebach własnego wypieku. Podawane mają tam być także zupy, pasztety wegetariańskie, sałatki, kawy, herbaty. Wszystko – jak deklaruje firma – przyrządzone z produktów pochodzących z gospodarstw ekologicznych. W nowym punkcie gastronomicznym mają być również dania kuchni gruzińskiej.

– To niejedyny atrakcyjnie zlokalizowany lokal, jaki miasto miało do wynajęcia – informuje zastępca prezydenta Robert Jóźwiak. – W przyszłym tygodniu wyznaczona jest data kolejnego przetargu na wynajem lokalu położonego w centrum Białegostoku.

Chodzi o lokal nr 3 zlokalizowany na parterze budynku przy ul. Sienkiewicza 6. Przetarg na jego wynajem odbędzie się 21 kwietnia w Zarządzie Mienia Komunalnego. Tam też zainteresowani udziałem w przetargu mogą jeszcze składać oferty.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

830 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39