Przy Szkole Podstawowej nr 50 powstaną nowe boiska

2012.07.27 00:00
Już w listopadzie uczniowie ze szkoły podstawowej nr 50 na Nowym Mieście będą mogli cieszyć się nowoczesnymi boiskami sportowymi. Trwa przetarg na ich budowę.
Przy Szkole Podstawowej nr 50 powstaną nowe boiska
Fot: sxc.hu

Istniejące boisko Szkoły Podstawowej nr 50 przy ul. Pułaskiego jest w opłakanym stanie. Na ubiegły rok planowano tam postawienie "orlika", zabrakło jednak pieniędzy z Ministerstwa Sportu i Turystyki, które wraz z samorządem województwa współfinansuje budowę obiektów sportowych w ramach tego rządowego programu. Ostatecznie po decyzji zarządu województwa, dotacji dla "pięćdziesiątki" nie przyznano.

Pieniądze na budowę kompleksu sportowego znalazły się w tegorocznym budżecie Białegostoku. Po kilkukrotnych interpelacjach grupy radnych, na czerwcowej sesji zapadła decyzja, by przeznaczyć na ten cel milion złotych.

W tym tygodniu magistrat ogłosił przetarg, na opracowanie projektu i budowę oczekiwanego przez uczniów i wuefistów z Nowego Miasta obiektu sportowego. Powstanie on w dotychczasowym miejscu. Złożą się na niego boisko piłkarskie z nawierzchnią ze sztucznej trawy oraz boisko do piłki ręcznej z nawierzchnią poliuretanową. Boisko do piłki nożnej będzie podobne do "orlików" - ogrodzone ze wszystkich stron do wysokości 4 m (6 m przy bramkach) i zamykane na klucz. Kompleks zostanie oświetlony, ponadto będzie na nim zainstalowany monitoring zewnętrzny.

Do 9 sierpnia firmy chcące zająć się budową kompleksu mogą składać oferty przetargowe. Ta, która zadeklaruje w postępowaniu najniższą cenę, do 10 września będzie musiała przygotować projekt. Roboty budowlane na boiskach mają trwać nie dłużej niż do 9 listopada.

Oprócz środków na obiekty sportowe przy Szkole Podstawowej nr 50, w miejskiej kasie zarezerwowano ponad 200 tys. zł na boisko przy podstawówce nr 49 przy ul. Armii Krajowej.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1183 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39