Przy szpitalu powstaje nowy parking. Będzie więcej miejsc

2023.03.21 11:42
Na terenie parkingu zostanie wybudowanych 40 nowych miejsc parkingowych. Inwestycja pochłonie 1,5 mln zł.
Przy szpitalu powstaje nowy parking. Będzie więcej miejsc
Fot: UM Łapy

Od kilku dni trwają prace związane z budową parkingu przy Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Łapach przy ul. Korczaka 23. Zgodnie z planem, na terenie parkingu zostanie wybudowanych 40 nowych miejsc parkingowych, w tym 19 po stronie budynku szpitala oraz 21 po drugiej stronie ul. Korczaka.

Wcześniej, w ramach przygotowań do budowy parkingu, na ul. Korczaka, na odcinku od skrzyżowania z ul. Goździkowską do skrzyżowania z ul. Grottgera, została sfrezowana stara nawierzchnia bitumiczna na długości 167 metrów. W związku z tym, że ulica jest kluczowym ciągiem komunikacyjnym, na całej długości odcinka zostanie położona nowa nawierzchnia bitumiczna.

W ramach prac związanych z budową parkingu przebudowane zostanie również całe skrzyżowanie. Ponadto z obu stron jezdni powstaną także chodniki i zjazdy z kostki brukowej, które zapewnią bezpieczne i wygodne przejście pieszym.

Nowe miejsca parkingowe są szczególnie ważne dla pacjentów szpitala oraz ich bliskich, którzy z reguły mają trudności z zaparkowaniem swojego pojazdu w pobliżu budynku szpitala. Budowa nowego parkingu z pewnością przyczyni się do poprawy jakości obsługi medycznej oraz zwiększy komfort pacjentów oraz ich rodzin.

Wartość prac to blisko 1,5 mln zł. Realizacja inwestycji jest możliwa dzięki dofinansowaniu w wysokości 895 tys. zł tj. 60% kosztów kwalifikowanych. Dofinansowanie Gmina Łapy otrzymała od Wojewody Podlaskiego w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2022.

Inwestycja ma być gotowa do końca sierpnia tego roku.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

Polecamy
Auto Cezar
Auto Cezarul. Jurowiecka 31
15-101 Białystok

Więcej informacji
1443 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39