Przy ul. Pogodnej będzie urząd pracy

2013.09.09 00:00
PUP w Białymstoku, mieszczący się przy ul. Sienkiewicza, już wkrótce zmieni swoją siedzibę. Od 1 listopada jego petenci będą przyjmowani przy ul. Pogodnej 63/1, czyli w budynku po szkole zawodowej.
Przy ul. Pogodnej będzie urząd pracy
Fot: maps.google.pl

Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku 1 listopada przenosi się do nowej lokalizacji przy ul. Pogodnej 63/1.
- O przeniesieniu urzędu była mowa już od dawna, jednak dopiero teraz znalazł się odpowiedni do naszych potrzeb budynek. Biurowiec, w którym obecnie znajduje się urząd przy ul. Sienkiewicza 82, należy do prywatnych właścicieli – firmy Prometeon - mówi rzecznika urzędu Jolanta Tulkis.

Jak informuje rzeczniczka, w nowym budynku będzie większa powierzchnia do obsługi klientów. Ponadto, bliskość do Wojewódzkiego Urzędu Pracy zapewni osobom bezrobotnym i poszukującym pracy kompleksową obsługę.
- Po przeprowadzce klienci urzędu (pracodawcy, bezrobotni, poszukujący pracy) będą mieli lepszy komfort przy załatwianiu swoich spraw, ponieważ urząd będzie miał do dyspozycji większą powierzchnię o około 360 mkw. z wydzieleniem Centrum Aktywizacji Zawodowej na II i III piętrze. Osoby niepełnosprawne będą przyjmowane na parterze (rejestracja, pośrednictwo pracy i doradca zawodowy). Obecnie wykonywany jest podjazd dla osób niepełnosprawnych - dodaje.

W nowym budynku ma być przygotowany pokój dla matek z dziećmi, zaś na szerokich korytarzach znajdą się elektroniczne tablice informacyjne, na których wyświetlana będzie informacja na temat usług urzędu, realizowanych programów, projektów, ofert pracy. Wprowadzony zostanie również systemu kolejkowy, który powinien usprawnić pracę i skrócić czas oczekiwania przy rejestracji, w pośrednictwie pracy, przy wydawaniu zaświadczeń oraz w dziale świadczeń.

Do 31 października wszelkie sprawy związane z działalnością PUP w Białymstoku należy załatwiać w dotychczasowej siedzibie przy ul. Sienkiewicza 82 w Białymstoku.

Małgorzata Cichocka
malgorzata.c@bialystokonline.pl

936 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39