Przyjadą znani projektanci. Święto mody, czyli Fashionable East

2015.07.28 00:00
Mariusz Przybylski, Michał Starost, Natasha Pavluchenko i Jonathan Liang - to tylko wybrani projektanci, których kolekcje obejrzymy podczas Fashionable East Białystok. Impreza rozpocznie się 30 lipca i potrwa do 2 sierpnia.
Przyjadą znani projektanci. Święto mody, czyli Fashionable East
Fot: Jakub Zalewski
Podczas Fashionable East Białystok będzie można obejrzeć kolekcje m.in. Mariusza Przybylskiego

To już trzecia edycja imprezy. Odbędzie się w gościnnych progach Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Młodzi zdolni i gwiazdy mody

Zobaczyć będzie można kilkanaście kolekcji młodych zdolnych projektantów, ale też uznanych gwiazd świata mody, m.in. Mariusza Przybylskiego, Michała Starosta i Natashy Pavluchenko. Tym razem impreza zyskała zupełnie nowy wymiar - wymiar azjatycki. Do projektantów z krajów Partnerstwa Wschodniego, czyli Ukrainy, Gruzji, Białorusi, dołączył bowiem Jonathan Liang, projektant o międzynarodowej sławie i renomie z Malezji.

Diament Mody i pokaz fryzur

Nie zabraknie też innych atrakcji. Interesujące wykłady poprowadzą mistrzowie: Ilona Kanclerz, Jerzy Antkowiak i Edyta Filipowicz, a imprezie towarzyszyć będą takie wydarzenia jak pokaz fryzur Dawida Mazerskiego z Atelier Mazerscy, wystawa "Historia w 200 torebkach" ze zbiorów Elżbiety Smoleńskiej czy pokaz kolekcji młodej stylistki i blogerki Magfasion. Podobnie jak w latach ubiegłych zostanie wręczony Diament Mody. Organizatorzy wyróżniają nim najwybitniejszych twórców, mających największy wkład w polskie wzornictwo, tworzenie polskiej mody i propagowanie jej na świecie. W 2013 roku Diament Mody otrzymała Grażyna Hase, w 2014 - Jerzy Antkowiak.

Jedyna taka impreza w północno-wschodniej Polsce

W 2012 roku Białostocki Ośrodek Kultury i Wirtualne Muzeum Mody i Tekstyliów ITE, przy wsparciu Miasta Białystok i Biura Promocji Urzędu Miejskiego w Białymstoku, po raz pierwszy zorganizowały Fashionable East. W ten sposób narodziła się jedyna jak do tej pory w północno-wschodniej Polsce impreza artystyczno-promocyjna oparta na modzie, kładąca nacisk na prezentację młodych projektantów i uznanych twórców z krajów Partnerstwa Wschodniego. Druga edycja Fashionable East Bałystok odbyła się w 2014 roku.

Program: Fashionable East 2015

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1732 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39