Przyjdź na UwB, zrób pomiar i wygraj. Trwa konkurs

2016.10.17 08:10
Studenci oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogą wziąć udział w konkursie na najlepszy pomiar. Organizuje go Uniwersytet w Białymstoku.
Przyjdź na UwB, zrób pomiar i wygraj. Trwa konkurs
Fot: pixabay.com

"Czysta woda wiedzy doda" - pod takim hasłem odbywa się na Uniwersytecie w Białymtostoku 13. już konkurs na najlepszy pomiar organizowany przez uczelniany Wydział Fizyki i Polskie Towarzystwo Fizyczne.

Miłośnicy fizyki zmierzą się z zadaniem, którego główną bohaterką jest woda destylowana. Organizatorzy podkreślają, że w innej mogłyby się rozwinąć drobnoustroje, bo wodny układ pomiarowy będzie do dyspozycji uczestników konkursu jeszcze przez około 3 tygodnie.

Codziennie, w godz. 8.00-18.00, chętni studenci i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogą przychodzić na Wydział Fizyki w kampusie UwB, aby obejrzeć i zbadać przygotowany układ pomiarowy, składający się z powyginanej U-rurki. Zadanie polega na wyznaczeniu odległości jednego z jej końców od umieszczonej powyżej płytki. Trudność jest taka, że koniec ten jest zasłonięty. W wyznaczeniu odległości mają pomóc obserwacje i pomiary przelewania wody.

Swoje wyniki trzeba przesłać najpóźniej do 6 listopada do godz. 12.00 za pomocą formularza znajdującego się na stronie internetowej Wydziału Fizyki UwB.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi dzień później. Laureaci będą wyłonieni w 2 kategoriach - dla zaawansowanych, czyli studentów wydziałów fizyki, matematyki i wydziałów technicznych, którzy studiowali rok lub dłużej, oraz dla wszystkich pozostałych.

Laureaci w obu kategoriach mogą liczyć na nagrodę finansową w wysokości 150 zł.

Monika Zysk
24@bialystokonline.pl
1254 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39