Przyprowadź znajomych na pokaz filmu "Simona" i wygraj unikatowy album!

2022.09.21 14:56
W Kinie Forum w poniedziałek (26.09) odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu o znanej i cenionej aktywistce ekologicznej - Simonie Kossak. Na te osoby, które przyprowadzą jak najwięcej znajomych czeka prawdziwa gratka, album Lecha Wilczka "Spotkanie z Simoną Kossak".
Przyprowadź znajomych na pokaz filmu "Simona" i wygraj unikatowy album!
Fot: Lech Wilczek

Album "Spotkanie z Simoną Kossak" Lecha Wilczka to istny biały kruk! Książka jest dziś już praktycznie nie do zdobycia na rynku. A jest wyjątkowa. Lech Wilczek był polskim przyrodnikiem, artystą fotografikiem i pisarzem. Studiował w warszawskiej ASP. Wilczek był autorem książek i albumów fotograficznych o tematyce przyrodniczej, także obserwatorem przyrody, znawcą i orędownikiem ochrony środowiska naturalnego, wychował od młodości wiele gatunków dzikich zwierząt.

Sama Simona Kossak w Polsce stała się ikoną ekologii i aktywizmu. W dokumentalnym filmie w reżyserii Natalii Korynckiej-Gruz pt.: "Simona" można bliżej poznać tę postać. Kim naprawdę była Simona Kossak – legendarna badaczka, która żyła otoczona zwierzętami w Puszczy Białowieskiej? Dlaczego uciekła od rodziny – słynnego rodu Kossaków? Jak wyglądało życie pierwszej polskiej ekolożki-aktywistki w latach 70.?

Unikalne, często prezentowane po raz pierwszy w filmie, zdjęcia i nagrania z archiwum Simony oraz jej partnera Lecha Wilczka przenoszą widzów do pradawnej Puszczy i pozwalają doświadczyć wyjątkowego życia z dala od cywilizacji. Simona była ulubienicą terroryzującego okolicę kruka, matkowała rysiowi i łosiom, a jej empatyczne podejście do zwierząt i roślin nie tylko pozwoliło nam zobaczyć Puszczę Białowieską jako unikalny na skalę światową ekosystem, ale też pomaga zrozumieć, że jesteśmy współlokatorami na Ziemi i powinniśmy pozwolić żyć innym istotom.

Ta barwna, bezkompromisowa i wyprzedzająca swój czas wizjonerka często samotnie musiała walczyć o dobro oraz szacunek dla przyrody.

Przedpremierowy pokaz filmu w Kinie Forum odbędzie się 26 września, o godz. 18:30. Bilety są do nabycia w kasie Kina lub na stronie internetowej Białostockiego Ośrodka Kultury. Aby wygrać album Wilczka należy przyprowadzić jak największą liczbę znajomych. Liczba przyprowadzonych znajomych ma być weryfikowana na podstawie liczby zakupionych biletów (na jeden paragon/rachunek/adres mailowy).

W sytuacji gdy tę samą liczbę znajomych przyprowadzi więcej niż jeden uczestnik zabawy – nagroda zostanie wręczona na podstawie losowania.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1155 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39