Przystanek po remoncie. A będą też kolejne

2022.05.13 18:31
Kolejny przystanek na linii Białystok – Czeremcha wkroczył w XXI wiek. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wyremontowały obiekt w Suchowolcach.
Przystanek po remoncie. A będą też kolejne
Fot: PKP PLK
Teraz będzie remontowany przystanek w Kleszczelach

Na przystanku w Suchowolcach podróżni mogą już korzystać z efektów prac przy nowym peronie. Obiekt jest wyższy, co ułatwia wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Peron zostanie wyposażony w wiaty i ławki. Czytelne oznakowanie i tablice informacyjne ułatwią podróże. Wykonana zostanie pochylnia oraz chodnik od strony przejazdu kolejowo-drogowego, które zapewnią łatwe dojście do kolei wszystkim podróżnym, w tym osobom o ograniczonej możliwości poruszania się. Po zmroku wygodę i bezpieczeństwo zapewni jasne oświetlenie LED. Obok przystanku przewidziano stojaki rowerowe.

W Suchowolcach, na położonym obok przystanku przejeździe kolejowo-drogowym, przygotowano instalację potrzebną do montażu sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej. Nowe urządzenia zwiększą poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym.

Na przystanku w pobliskich Kleszczelach zostanie wykonany podobny jak w Suchowolcach zakres prac. Zostanie zrealizowany peron i przejazd kolejowo-drogowy. Roboty zaczną się latem.

Wartość prac zwiększających dostępność do pociągów na obu przystankach to 3,5 mln zł. Zakończenie robót planowane jest w bieżącym roku.

W województwie podlaskim z „Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025” zaplanowano modernizację lub budowę łącznie 17 przystanków.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1026 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39