Przyszedł nowy trener i drużyna od razu wygrała

2022.01.23 20:06
Domowe starcie z ekipą Cuprum Lubin było dla Dominika Kwapisiewicza pierwszym meczem w roli szkoleniowca Ślepska Malow Suwałki. Debiut okazał się udany, gdyż Biało-Niebiescy pokonali rywali 3:1.
Fot: Ślepsk Malow Suwałki

O to chodziło. Suwalska drużyna, która dysponuje całkiem niezłym składem, w sezonie 2021/2022 nie spisywała się najlepiej, dlatego władze Ślepska doszły do wniosku, że na stanowisku trenera potrzebna jest zmiana, a wszystko po to, by zespół otrzymał nowy bodziec. Efekt "nowej miotły" zadział błyskawicznie, bo Biało-Niebiescy po komplet oczek sięgnęli już w starciu z Cuprum Lubin.

Gospodarze weszli w niedzielny (23.01) pojedynek znakomicie, gdyż już po kilkudziesięciu minutach rywalizacji wygrywali w setach 2:0. Inauguracyjna partia zakończyła się triumfem Ślepska 25:18, a kolejna 25:20.

Później dosyć gładko, bo do 18, zwyciężyli gracze z Lubina, ale zadyszka suwalczan była tylko chwilowa. Set numer 4 znów rozgrywany był pod dyktando Biało-Niebieskich, którzy wygrali cały mecz 3:1. Tytuł MVP powędrował do atakującego gospodarzy - Bartłomieja Bołądzia. 27-latek w trakcie całej potyczki zapewnił swej drużynie 21 oczek.

Czy Ślepsk faktycznie gorsze chwile ma już za sobą? A może starcie z Cuprum to tylko jednorazowy wybryk i w następnych tygodniach suwalczanie znów będą pełnić rolę przegranych? Odpowiedzi na te pytania po części otrzymamy w piątek (28.01). Tego dnia podopieczni Dominika Kwapisiewicza przejdą bowiem kolejny test, tocząc wyjazdowy bój z Czarnymi Radom.