"PSAcer z jajem". Można zabrać psy ze schroniska na spacer

2023.03.29 08:27
Podczas wydarzenia można zabrać psy na spacer, pogłaskać, pobawić się i przede wszystkim pomóc w znalezieniu im nowych domów.
"PSAcer z jajem". Można zabrać psy ze schroniska na spacer
Fot: Wolontariat Schroniska dla Zwierząt w Białymstoku

Wolontariusze schroniska dla zwierząt w Białymstoku "Dolina Dolistówki" organizują kolejną edycję PSAceru. Akcja odbędzie się w najbliższą niedzielę (2.04) w godz. 11.00-13.00, pod hasłem "PSAcer z Jajem".

- Gdy na horyzoncie już wiosna, to świetna okazja by zrobić dobry uczynek i wesprzeć wolontariuszy w opiece nad podopiecznymi schroniska. Podczas wydarzenia można zabrać psy na spacer, pogłaskać, pobawić się i przede wszystkim pomóc w znalezieniu im nowych domów. Być może to ktoś ze spacerujących odkryje przyjaciela na całe życie. Choć podopiecznym schroniska nie brakuje na co dzień spacerów, bo dbają o to zawsze wolontariusze, to jednak zależy im również, by psy którymi się opiekują, stale poszerzały swoje horyzonty, doświadczały nowych rzeczy i poznawały innych ludzi. Bo schronisko to nie tylko trudne, z traumatycznymi przeżyciami psy. To również normalne, lubiące kontakt z ludźmi zwierzaki - przekazała główna koordynatorka wolontariatu Monika Fiedorczuk.

Tym razem nie będzie to zwykły spacer kameralny. Wolontariusze zapraszają najpierw do schroniska przy ul. Dolistowskiej 2 w Białymstoku, gdzie przed wyruszeniem na spacer odbędzie się wybór psa drogą losowania.

Możliwość spacerowania odbędzie się po wyznaczonej trasie. Osoby, które chcą wziąć udział, muszą się zapisać poprzez stronę na facebooku: Wolontariat - Schronisko dla Zwierząt w Białymstoku. Zapisy rozpoczną się w czwartek (30.03) o godz. 19.00.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1560 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39