Pschycholizm Witkacego w Arsenale

2010.02.11 00:00
Wystawa "Witkacy. Psychoholizm" pokaże najmniej znane oblicze Stanisława Ignacego Witkiewcza. Pisarz, malarz, filozof, a także fotograf. We wszystkich dziedzinach sztuki był nieszablonowy.

Ponad sto portretów i autoportretów z lat 1910-1938, wybranych pod kątem wyrazistości psychologicznej będzie można zobaczyć od 12 lutego w Arsenale. Artysta sam siebie nazywał "psychologicznym portrecistą". Witkacy potrafił precyzyjnie wykorzystywać potencjał fotografii. Co więcej, jak na czasy w których żył, taki sposób fotografowania był pionierski. Witkacy eksperymentował na sobie i innych. Zdjęcia artysty nie mają charakteru dokumentalnego, ale są częścią jego kreacji twórczej i refleksji o relacjach międzyludzkich.

Zainteresowani poznaniem szczegółów wystawy powinni przybyć do Arsenalu na kuratorskie oprowadzanie po wystawie z Maria Anną Potocka. Na dwie godziny przed wernisażem czyli na 16.

Wystawie Witkacego będą towarzyszyć warsztaty rodzinne "Światłem malowane" prowadzone przez Stanisława Wosia -20 lutego o godz. 11, a także wykład dr Marka Kochanowskiego pt. "Witkacy wobec współczesnej mu kultury" - 1 marca o godz. 17.

więcej: Witkacy. Psycholizm - wystawa

MAG

1707 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39