Psiaki i dzieciaki - zajęcia dla dzieci z udziałem psów

2011.10.26 00:00
Kinderplaneta zaprasza rodziców z dziećmi na warsztaty, podczas których najmłodsi poznają zasady zachowania się w obecności psów. Zajęcia będą prowadzone przez dogoterapeutów z Fundacji Psi Uśmiech, a ich głównymi bohaterami będą psy przeszkolone do pracy z dziećmi.
Psiaki i dzieciaki - zajęcia dla dzieci z udziałem psów
Fot: sxc.hu

Kontakt z czworonogami ma pozytywny wpływ na wszechstronny rozwój dzieci. Wiedzą o tym dogoterapeuci z Fundacji Psi Uśmiech, którzy na co dzień prowadzą zajęcia terapeutyczne z udziałem psów. Taka forma terapii jest dla dzieci bardzo motywująca. Obecność specjalnie przeszkolonego psa podczas zajęć ruchowych, logopedycznych czy pedagogicznych jest bowiem nie lada atrakcją. Dla wszystkich dzieci kontakt ze zwierzętami jest z kolei lekcją empatii i odpowiedzialności. Warsztaty w Kinderplanecie mają na celu przybliżenie uroków zabawy z psami, a także przekazanie zasad bezpiecznego postępowania z nimi. Dogoterapeuci pokażą także, w jaki sposób można bawić się z pieskiem i głaskać go, tak aby nikomu nie stała się krzywda.

Specjalne zajęcia z psami odbędą się we czwartek, 27 października o godz. 17 w Kinderplanecie w Centrum Handlowym Alfa. Udział w zajęciach jest bezpłatny w ramach godzinnego biletu (13 zł). Poza warsztatami na dzieci czeka godzina szaleństw na kolorowym placu zabaw. Zapisów na zajęcia można dokonywać mailowo: biuro@intro.media.pl lub telefonicznie 71 337 07 35.

MAG

863 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39