Pszczoły, inwestycje i nowe miejsca pracy. Białostocka firma nie próżnuje

2021.07.16 07:56
Firma Masterpress nie zwalnia tempa. Inwestuje, rekrutuje i chce pomóc pszczołom.
Pszczoły, inwestycje i nowe miejsca pracy. Białostocka firma nie próżnuje
Fot: Materiały prasowe

Na terenie firmy ustawiono 6 uli

W Suwalskiej SSE stanęła pierwsza pasieka. A wszystko a sprawą Masterpress, firmy z branży poligraficznej, która stawia na proekologiczne rozwiązania. Przedsiębiorstwo zainwestowało w 6 uli, które ustawiono na łączce znajdującej się na jego terenie. Pszczoły będą miały łatwy dostęp do rosnących nieopodal kwiatów i terenów zielonych.

- Postanowiliśmy wykorzystać naszą nieużywaną zieloną przestrzeń, stawiając na niej ule i tworząc pierwszą w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej pasiekę - mówi pomysłodawca projektu, specjalista ds. marketingu Masterpress Dawid Korżyński. - Pszczoły odgrywają ogromną rolę w naszym ekosystemie i trzeba je wspierać. Nawet takie pojedyncze, pozytywne działania mogą w konsekwencji przynieść większy, odczuwalny przez środowisko efekt – dodaje.

Zdaniem ekspertów pasieki w mieście zdają egzamin. Okazuje się, że pszczoły w miastach czują się bardzo dobrze i produkują wysokiej jakości miód.

Pasieka jest jednym z działań na rzecz środowiska firmy. Oprócz tego stosuje się tu pompy ciepła, rekuperację, materiały z tworzywa pochodzącego z recyklingu czy obniżając użycie surowców wykorzystując do druku etykiet folie o niskiej gęstości. Stosowanie nowoczesnego systemu zarządzania chemią drukarską, pozwala z kolei na kontrolę zużycia i minimalizowanie marnotrawstwa farb drukarskich. 

- Naszym klientom doradzamy w wyborze rozwiązań w zakresie etykiet przeznaczonych do wtórnego przetworzenia oraz dobieramy odpowiednią technologię druku hybrydowego. W ten sposób zapewniamy, że ich produkty będą się nie tylko doskonale prezentowały, ale również będą mogły być poddane recyklingowi – dodaje key account manager Masterpress, Ewelina Szczepańska.

Nowe inwestycje i rekrutacja pracowników

Oprócz działalności proekologicznej firma stawia na rozwój. Na szczęście udało jej się przetrwać pandemiczny kryzys gospodarczy, mało tego na koniec 2020 r. spółka zanotowała 13% wzrost przychodów ze sprzedaży. Aktualnie trwa uruchamianie nowych linii technologicznych. Dlatego poszukiwani są pracownicy, którzy będą zajmowali się ich obsługą. Na pracę może liczyć w sumie 13 osób: technolodzy, drukarze offsetowi, operatorzy laminarki oraz myjni, pracowników produkcji czy pomocnicy drukarza. Osoby zainteresowane pracą mogą aplikować przez stronę internetową firmy.

- Masterpress jest organizacją zarządzaną przez wartości - szacunek do człowieka i jego pracy, dbałość o potrzeby pracowników, klientów, kontrahentów, oraz uczciwe i podmiotowe ich traktowanie - to nasze nadrzędne zasady – mówi HR biznes partner Masterpress Magdalena Płonowska. - Poszukujemy ludzi, którzy są nastawieni na pracę zespołową i wspólne osiąganie celów, a także wyznając podobne wartości do naszych.

Lata doświadczenia przekładają się na sukces

Masterpress są to spółka zajmująca się produkcją etykiet do przeróżnych produktów. Przedsiębiorstwo istnieje od 1996 r. i aktualnie jest jednym z wiodących dostawców etykiet w Europie. Marka jako pierwsza zaistniała w SSSE Podstrefa Białystok, inwestując ok. 30 mln w budowę nowoczesnego zakładu.

- Od początku swojej działalności inwestowaliśmy w rozwój, głównie w nowe maszyny produkcyjne, co pozwoliło nam rokrocznie zwiększać swoje obroty do poziomu niemal 167 mln zł na koniec 2020 r. Obecnie planujemy kolejne inwestycje w park maszynowy, umożliwiający m. in. produkcję wyrobów z papieru – mówi Bogusław Wojtach, prezes Masterpress.

Obecnie w firmie pracuje 340 osób i liczba ta sukcesywnie się powiększa.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl
833 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39