Puchar Polski: Awans Wigier Suwałki, porażki Sokoła i ŁKS-u

2012.07.19 00:00
W środę rozegrane zostały spotkania rundy przedwstępnej Pucharu Polski. Z podlaskich drużyn awans wywalczyły Wigry Suwałki, które pokonały w Sokółce miejscowego Sokoła 6:0 (1:0). Od 53. minuty gospodarze musieli sobie radzić w osłabieniu ponieważ czerwona kartkę obejrzał Dariusz Giełda.

Z kolei ŁKS 1926 Łomża przegrał z drugoligowym Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 0:3 (0:1). Gospodarze dwie bramki stracili po rzutach karnych, które skutecznie wykorzystał Łukasz Sosnowski. Najlepszą sytuację do zdobycia gola dla ŁKS-u miał w 34. minucie Jakub Ambrożewicz, który uderzył wprost w golkipera gości.

W następnej rundzie, która odbędzie się 25 lipca, Wigry Suwałki zmierzą się na własnym boisku z Chojniczanką Chojnice.

Sokół Sokółka - Wigry Suwałki 0:6 (0:1). Bramki: Karankiewicz 11, Kisiel 47, Pomian 57, 90+2, Gondek 78, 85 (k).

Sokół Sokółka: Kozłowski - Kabelis, Giełda, Woronkiewicz - Szoka (34. Grynczel), Dzienis, Stelmaszek, Szoda (64. K.Czaplejewicz), Steckiewicz - Andrzejewski, Kul (57. Dziewiątkowski).

Wigry Suwałki: Salik - Lauryn, Sołowiej, Karankiewicz, Słowicki, Gondek, Łapiński, Grudziński, Tuttas (46. Pomian), Kisiel (76. Omilianowicz), Cesarek (46. Jastrzębski).

Czerwona kartka: Dariusz Giełda (53. minuta, Sokół, za faul).

Sędziował: Robert Hasselbusch (Warszawa).

Widzów: 100.

ŁKS 1926 Łomża - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:3 (0:1). Bramki: Sosnowski 39 (k), 81 (k), Bajera 54.

ŁKS 1926 Łomża: Iwanowski - Drągowski (59. Tadaj), Urban, Tarnowski, Cychol - Truszkowski, Ambrożewicz (59. Mleczek), Rydzewski, Grzybowski, Bernatowicz - Laskowski (67. Karwacki).

Świt Nowy Dwór Mazowiecki: Bigajski - Sosnowski, Kamiński, Drwęcki, Zawadzki - Ziąbski, Gmitrzuk, Enow (46. Zawiska), Makowski (73. Świderski) - Strzałkowski, Bajera (55. Zych).

Żółte kartki: Truszkowski (ŁKS), Ziąbski, Bigajski (Świt).

Sędziował: Mariusz Wiśniewski (Olsztyn).