Puchar Polski. Jagiellonia zwycięża i zagra w 1/8

2015.08.12 00:00
W 1/16 finału Pucharu Polski Jagiellonia pokonała na Stadionie Miejskim w Białymstoku Pogoń Szczecin 2:1. Bramki dla żółto-czerwonych strzelili Karol Świderski oraz Przemysław Frankowski. W 1/8 Jaga zagra z Zagłębiem Lubin.

W czasie relacji live strona wymaga odświeżania - klawisz F5

Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin 2:1 (1:1)
Bramki: Świderski 25', Frankowski 50' - Frączczak 42'

Jagiellonia Białystok: 33. Krzysztof Baran - 2. Filip Modelski, 25. Rafał Augustyniak, 7. Sebastian Madera, 3. Jonatan Straus - 4. Jacek Góralski, 6. Taras Romanchuk - 21. Przemysław Frankowski, 13. Przemysław Mystkowski (55, 17. Łukasz Sekulski), 28. Karol Świderski (66, 20. Maciej Gajos) - 12. Piotr Grzelczak (77, 5. Konstantin Vassilijev)

Pogoń Szczecin: 1. Jakub Słowik - 9. Adam Frączczak, 3. Jarosław Fojut, 4. Jakub Czerwiński, 77. Ricardo Nunes - 21. Sebastian Rudol (55, 33. Mateusz Lewandowski), 6. Rafał Murawski - 13. Takuya Murayama, 27. Takafumi Akahoshi, 20. Karol Danielak - 14. Miłosz Przybecki (55, 23. Mateusz Matras)

I połowa:

1. - Zaczynamy!

2. - Jagiellonia miała swój pierwszy rzut rożny, ale nic z niego nie wynikło, od bramki Słowik

3. - Próba ataku gości, ale Straus dobrze blokował Przybeckiego. Baran długim wykopem wznowił grę

7. - Pierwsze minuty zdecydowanie należą do Jagiellonii, Pogoń nie potrafi wymienić kilku podań

10. - Jak na razie sędzia nie daje pograć zawodnikom obu drużyn, gwiżdżąc praktycznie każde dotknięcie...

11. - Strzelał Grzelczak, ale bardzo niedokładnie

13. - Świetna sztuczka techniczna Świderskiego, pomocnik Jagiellonii wywalczył rzut wolny na połowie przeciwnika

17. - Mimo że temperatura powietrza jest wysoka, piłkarze poruszają się żwawo po murawie

19. - Dłużej przy piłce utrzymują się podopieczni Michała Probierza, ale gracze Pogoni w miarę szybko doskakują do zawodników z Podlasia, uniemożliwiając im przedostanie się pod pole karne

21. - Znakomicie zagrali teraz z pierwszej piłki żółto-czerwoni, zabrakło tylko ostatniego dobrego podania i mogło być 1:0

23. - Pierwsza przerwa w grze, piłkarze obu drużyn potrzebują chwili na uzupełnienie płynów

25. - Gooool! 1:0 Kapitalna bramka Karola Świderskiego! Majstersztyk w wykonaniu zawodnika Jagiellonii! Brawo! Piłkarz żółto-czerwonych przyjął piłkę z prawej strony boiska, zabrał się z nią do środka pola i technicznym strzałem nie dał żadnych szans Słowikowi

28. - Mogło być groźnie, całe szczęście dla Jagiellonii do piłki nie doszedł Frączczak

31. - Świetna kontra Jagiellonii, Mystkowski dobrym podaniem obsłużył Grzelczaka, ten zobaczył wbiegającego w pole karne Modelskiego, ale w ostatniej chwili obrońcę Jagi uprzedził Słowik

33. - Mocno odchylony "Aka" strzelił wysoko nad bramką Barana

36. - Akcje białostoczan są coraz groźniejsze, Jaga wyraźnie złapała wiatr w żagle

37. - Powinno być 2:0, świetnym przechwytem w środku pola popisał się Góralski, dograł do Grzelczaka, a ten strzelił tuż obok bramki Słowika

41. - Spotkanie trochę się uspokoiło, w ataku pozycyjnym zawodnicy Michała Probierza. Pogoń po stracie bramki nie potrafi skutecznie zareagować

42. - Niestety jest wyrównanie. Po rzucie rożnym i sporym zamieszaniu w naszym polu karnym bramkę zdobył Frączczak

45. - Arbiter kończy pierwszą połowę, o godzinie 18.32 zapraszamy na drugą część gry

II połowa:

Na ławce rezerwowych w białostockiej drużynie są: Drągowski, Vassilijev, Sekulski, Gajos, Tarasovs, Grzyb oraz Tomasik. Czy któregoś z tych graczy zobaczymy na początku drugiej połowy? O tym przekonamy się za chwil kilka

46. - Zaczynamy drugą połowę, na którą obie drużyny wszyły bez zmian

47. - Dobrze zaczęła Pogoń. W polu karnym Przybecki łatwo ograł Maderę dograł do Murayamy, ale Japończyka w ostatniej chwili uprzedził Augustyniak

50. - Goooool! 2:1 dla Jagi, po kapitalnej akcji Grzelczaka, który wyłożył piłkę Frankowskiemu, a ten nie miał problemów ze skierowaniem jej praktycznie do pustej bramki!

53. - Ależ brzydki faul Fojuta, zawodnik Pogoni ukarany czerwoną kartką! Całe szczęście Świderski nie jest kontuzjowany i może kontynuować grę

55. - Mamy kilka zmian, w Jadze Sekulski zastąpił Mystkowskiego, a w Pogoni Matras za Przybeckiego i Lewandowski za Murayamę

58. - Znowu z dobrej strony pokazał się Grzelczak, który łatwo ograł obrońcę Pogoni, ale dogranie naszego napastnika było już niestety niedokładne

61. - Zupełnie nie istnieje teraz zespół ze Szczecina, podopieczni Czesława Michniewicza nie dość, że stracili szybką bramkę w drugiej połowie, to grają w dziesięciu i nie mają żadnego pomysłu na to spotkanie

64. - No Jaga musi uważać na wrzutki drużyny Pogoni, po dośrodkowaniu Aki blisko zdobycia gola był Frączczak

65. - Świetna parada Barana po strzale Matrasa, oj znowu przysnęła białostocka defensywa

66. - Piękny strzał Sekulskiego z najwyższym trudem broni Słowik

66. - Maciej Gajos zmienia Karola Świderskiego

71. - Jagiellonia uspokoiła sytuację na boisku, Pogoń próbuje rozgrywać piłkę, a Jaga czeka na okazję do kontry

74. - Strzał Aki przelatuje wysoko nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Krzysztofa Barana

77. - Konsta Vassilijev zastępuje Grzelczaka - jest to ostatnia zmiana w Jagiellonii

83. - Jeśli nic złego się nie wydarzy, to Jagiellonia powinna za kilka minut znaleźć się w 1/8 finału

86. - Tempo meczu wyraźnie siadło, Pogoń próbuje zagrozić żółto-czerwonym, grając długimi podaniami w kierunku pola karnego

88. - Dobrą sytuację strzelecką stworzył sobie Gajos, ale zamiast uderzać, szukał Vassilijeva i skończyło się to niedokładnym zagraniem

90. - Cztery minuty dłużej potrwa druga część gry

90+2. - Znowu w pole karne Jagiellonii zagrywał Aka, ale zrobił to bardzo niedokładnie, od bramki Baran