Puchar Świata w Kickboxingu. Trzy medale reprezentantów białostockiego klubu

2018.05.22 14:36
W dniach 17-20 maja w Budapeszcie odbył się Puchar Świata w Kickboxingu. Na węgierskiej ziemi bardzo dobrze wypadli zawodnicy Klubu Sportowego Ragnarok Białystok, którzy przywieźli z imprezy trzy medale.
Puchar Świata w Kickboxingu. Trzy medale reprezentantów białostockiego klubu
Fot: Ragnarok Białystok

Choć Ragnarok Białystok powstał całkiem niedawno, bo dopiero w 2016 r., to już odnosi sukcesy. Jednym z głównych pomysłodawców stworzenia w stolicy Podlasia klubu specjalizującego się w kickboxingu był Seweryn Szczepankowski, niegdyś utytułowany sportowiec, a obecnie trener, pod wodzą którego bardzo dobre wyniki osiągają inni.

Dowodem na to są niedawno zakończone zawody w Budapeszcie. Z Pucharu Świata na Węgrzech - na którym zjawiło się 2473 uczestników z 37 krajów - reprezentanci białostockiego klubu wywalczyli trzy medale - wszystkie w kolorze srebrnym.

Jeden z krążków w kategorii junior młodszy do 60 kg zgarnęła Julia Gierejko, która w finale zmagań musiała uznać wyższość zawodniczki z Bośni i Hercegowiny. Pozostali podlascy medaliści - a więc Damian Abramowicz (junior młodszy, K1, kat. wag. do 71 kg) oraz Jonatan Babińczuk (kadet, kick light, kat. wag. do 63 kg) - polegli w walce o złoto z przedstawicielami Słowacji i Ukrainy.

Na ćwierćfinale swój udział w turnieju skończyli trzej inni podopieczni Seweryna Szczepankowskiego, czyli Michał Gwaj, Krystain Topczewski i Damian Kloza.

Teraz białostockich zawodników czeka kilka tygodni treningów, a następnie wyjazd do Bałtowa na Puchar Polski w formule K1 Rules.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1654 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39