Puchar Świata w short tracku. Natalia Maliszewska rozpoczęła obronę tytułu

2019.11.04 09:22
W sobotę i niedzielę (2-3.11) odbyły się pierwsze w nowym sezonie zawody Pucharu Świata w short tracku. Inauguracja zmagań przeprowadzona została w Salt Lake City.
Puchar Świata w short tracku. Natalia Maliszewska rozpoczęła obronę tytułu
Fot: Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego

4. i 10. miejsce zajęła Natalia Maliszewska podczas otwierających nowy sezon zawodów, które miały miejsce w amerykańskim Salt Lake City. W sobotę reprezentantka Juvenii Białystok dotarła do finału rywalizacji na 500 m w short tracku, notując w decydującym biegu upadek, zaś dzień później Polka zakończyła bój na półfinale. W 1/2 zmagań Maliszewska chciała w efektowny sposób wyprzedzić Ariannę Fontanę, lecz sztuka ta 24-latce się nie udała, w efekcie czego doszło do kolizji. Za ten występek białostoczanka została ukarana przez sędziów i sklasyfikowana na lokacie numer 10.

Podczas pierwszego startu na 500 m najlepsza okazała się Włoszka Martina Valcepina, natomiast w niedzielę triumf zanotowała Kanadyjka Kim Boutin.

Po zawodach w Salt Lake City na czele klasyfikacji generalnej Pucharu Świata jest Martina Valcepina. Natalia Maliszewska, czyli zwyciężczyni poprzedniej edycji cyklu, znajduje się na pozycji 7.

Kolejne starty na 500 m zaplanowano na przyszły weekend (8-10.11). Tym razem walka o punkty odbędzie się w Montrealu.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1443 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39