Punkty selektywnej zbiórki odpadów powstaną już w grudniu

2013.12.10 00:00
Jeszcze w grudniu na terenie Białegostoku zostanie ustawionych pół tysiąca "gniazd". To punkty, do których będzie można przynosić wysegregowane surowce, m.in. plastik i papier.
Punkty selektywnej zbiórki odpadów powstaną już w grudniu
Fot: sxc.hu
Punkt zbiórki odpadów z innego miasta. Jak będą one wyglądały w Białymstoku, jeszcze nie wiemy

Tydzień temu spółka Lech ogłosiła, które firmy wybrała do obsługi "gniazd". Będą to punkty, które umożliwią mieszkańcom prowadzenie selektywnej zbiórki odpadów w zakresie szerszym niż zadeklarowali. Od tego czasu nie wpłynęło żadne odwołanie, w związku z tym we wtorek (10.12) podpisano umowy z wykonawcami.

- Mimo, iż wcześniejsze postępowania kończyły się fiaskiem i nie mogliśmy ostatecznie wyłonić firm, które będą tworzyły "gniazda" i wywoziły z nich odpady, nie poddaliśmy się i oficjalnie mogę potwierdzić, iż na terenie miasta takie miejsca powstaną w przeciągu najbliższych kilku tygodni - mówi Adam Kamiński, wiceprezes spółki Lech.

Umowy na realizację zamówienia, w ramach którego do 30 czerwca 2014 r. funkcjonować będą punkty selektywnej zbiórki odpadów, zostały zawarte w 3 sektorach miasta z MPO, w dwóch - z Astwą, a w jednym z firmą Błysk z Zambrowa. W zależności od sektora, firmy otrzymają miesięczne od 4,5 do prawie 33 tys. zł

- Docelowo powstanie ponad 500 gniazd, a o ich dokładnych lokalizacjach poinformujemy mieszkańców tuż po zakończeniu rozstawiania przez wyłonione do tego celu firmy. Od momentu podpisania umów firmy mają 14 dni na rozstawienie gniazd w przypisanych dla siebie sektorach - dodał Adam Kamiński.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1645 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39