Punkty uciekły. Słoneczni niespodziewanie się potknęli

2020.10.01 10:00
W meczu 4. kolejki Statscore Futsal Ekstraklasy ekipa MOKS-u Słoneczny Stok Białystok zmierzyła się na własnym terenie z Dremanem Opole Komprachcice. Spotkanie to zakończyło się remisem.

Po ograniu AZS-u UŚ Katowice i Teamu Lębork białostoccy kibice mieli prawo sądzić, że domowy pojedynek z Dremanem Opole Komprachcice, a więc zespołem, który w swoich dotychczasowych meczach nie zdobył żadnego punktu, przyniesie kolejny w ostatnim czasie triumf. Niestety tak się nie stało. Ambitni goście postawili Podlasianom trudne warunki, w efekcie czego to faworyzowani gospodarze w końcówce starcia musieli gonić rezultat rywalizacji. Ale po kolei.

Pierwsza połowa rozgrywanego w hali VI Liceum Ogólnokształcącego spotkania nie przyniosła zbyt wielu goli. W 4. minucie - oddając uderzenie z bliskiej odległości - wynik meczu otworzył Siergiej Szostak, natomiast kilka chwil później wyrównanie zapewnił przyjezdnym Wadym Iwanow.

Po zmianie stron kibice ujrzeli już więcej bramek. Słonecznym w 22. minucie ponowne prowadzenie dał Krzysztof Kożuszkiewicz, ale kolejne słowo - a właściwie słowa - należały do gości, bo najpierw z dystansu trafił Andrzej Sapa, a następnie akcję drużyny z Opola skutecznie wykończył Patryk Dykus i to białostoczanie w końcowej fazie rywalizacji stanęli pod ścianą. Futsaliści MOKS-u uniknęli jednak porażki, bo przedłużony rzut karny na gola zamienił Norbert Jendruczek i spotkanie zakończyło się rezultatem 3:3.

Po 4 seriach gier Słoneczni zajmują w ligowej tabeli miejsce numer 5. Kolejnym przeciwnikiem białostoczan będzie plasujący się na 12. pozycji zespół Red Devils Chojnice. Mecz ten rozegrany zostanie na terenie Czerwonych Diabłów.

17. Fit-Morning Gredar Futsal Brzeg 3 0 3:12

MOKS Słoneczny Stok Białystok - Dreman Opole Komprachcice 3:3 (1:1)
Bramki: Siergiej Szostak 5, Krzysztof Kożuszkiewicz 22, Norbert Jendruczek 37 - Wadym Iwanow 7, Andrzej Sapa 26, Patryk Dykus 34

MOKS Słoneczny Stok Białystok: Danilewicz, Święciński - Kowalczyk, Citko, Kożuszkiewicz, Osypiuk, Skiepko, Aleksandrowicz, Łabieniec, Andzielewicz, Prolejko, Szostak