Pyszne ciało. Promocja książki Agnieszki Masłowieckiej

2011.11.25 00:00
Fundacja Uniwersytetu w Białymstoku, Centrum im. Ludwika Zamenhofa, Wydawnictwo Forma oraz autorka Agnieszka Masłowiecka zapraszają na ucztę zgoła niecielesną dla kucharzy, złodziei, żon, ale przede wszystkim kochanków z okazji premiery książki "Pyszne ciało".
Pyszne ciało. Promocja książki Agnieszki Masłowieckiej
Fot: materiały Wydawnictwa Forma

"Pyszne ciało" to zbiór opowiadań inspirowanych aktem kanibalizmu, którego w 2001 roku dopuścił się Armin Meiwes, zabijając i zjadając (na wyraźne życzenie swojej ofiary) berlińskiego inżyniera Bernda Brandesa. Nawiązując do tych wydarzeń, autorka przywołuje m.in. scenę, w której Kanibal z Rotenburga zamieszcza anons informujący o tym, że szuka kogoś, kto chciałby być przez niego zjedzony. Jest to ten sam moment, w którym pisarka przeglądająca się w lusterku swojej matki, postanawia, iż nie umrze, a Rag, kloszard z przyszłości, były agent Jego Ekscelencji, marzy o tym, by zostać pożartym. Świat opisywany przez Agnieszkę Masłowiecką rozszerza się i kurczy w kosmicznym uścisku z pustką, a opowiadane przez nią sny stają się niebezpiecznym sposobem tworzenia nowej rzeczywistości. "Pyszne ciało" o wiele bardziej niż do pożarcia nadaje się jednak do degustacji. Ten zbiór złożony jest z historii, z których każda jest osobną całością, ale też każda - niczym element kalejdoskopu - może stać się częścią większej fabuły: niezwykle skomplikowanej bądź dziecinnie prostej; sielskiej lub upiornej.

Agnieszka Masłowiecka to ur. w 1976 roku w Białymstoku prozaiczka, dramatopisarka, autorka publikacji naukowych, związana z Wydziałem Pedagogiki i Psychologii na Uniwersytecie w Białymstoku. Prozę publikowała m.in. w Migotaniach, przejaśnieniach oraz na łamach magazynu Pinezki.pl. Jej opowiadanie pt. Kosmagonia znalazło się w Antologii współczesnych polskich opowiadań 2011 wydanej przez Wydawnictwo Forma.

Premiera książki dziś o godz. 18 w Centrum im. L. Zamenhofa. Spotkanie poprowadzą Katarzyna Niziołek i Małgorzata Skowrońska. W jego trakcie będzie można kupić książkę.

andy

1256 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39