Rada miasta podjęła już decyzję w sprawie Henryka Dębowskiego. Czy zachowa stanowisko?

2024.02.27 07:48
W poniedziałek (26 lutego) rada miasta głosowała nad wnioskiem o zwolnienie radnego Henryka Bębowskiego. Zachowa on stanowisko zastępcy dyrektora oddziału terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.
Rada miasta podjęła już decyzję w sprawie Henryka Dębowskiego. Czy zachowa stanowisko?
Fot: Henryk Dębowski - Radny Miasta Białystok /FB

19 lutego bieżącego roku, dyrektor generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (KOWR) - Henryk Smolarz skierował do Rady Miasta Białystok wniosek o odwołanie Henryka Dębowskiego z funkcji zastępcy dyrektora oddziału terenowego KOWR. Jego decyzja miała być związana ze zmianami organizacyjnymi, jakie zaszły we władzach centralnych KOWR-u po objęciu władzy w naszym kraju przez koalicję.

Radni nie zgodzili się jednak na jego zwolnienie

W poniedziałek (26 lutego) odbyło się głosowanie rady miasta. Na zwolnienie Dębowskiego nie zgodziło się 22 z 28 radnych. Trzech radnych wstrzymało się od głosowania, a trzy osoby do niego nie przystąpiły. Żaden spośród głosujących nie poparł wniosku o zwolnienie zastępcy dyrektora. Po raz kolejny podlascy radni pokazali swoją solidarność.

Radni zgodnie twierdzą, że Dębowski jest osobą zaangażowaną i godną szacunku. Padły też stwierdzenia, że wniosek o jego zwolnienie nie ma żadnego merytorycznego lub prawnego uzasadnienia.

Sam Dębowski nie brał udziału w głosowaniu, a po ogłoszeniu wyników wyraził swoją wdzięczność i zapewnił o własnym poczuciu solidarności.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

Polecamy
Marvin
Marvinul. Botaniczna 9A lok. U3
15-874 Białystok
www.marvin.pl

Więcej informacji
970 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39