Radni Białegostoku zadecydowali. Tadeusz Truskolaski ponownie uzyskał wotum zaufania

2024.06.20 16:29
Podczas czwartkowej (20 czerwca) sesji rady miasta, prezydent Tadeusz Truskolaski uzyskał wotum zaufania od radnych. Głosowanie poprzedziła prezentacja raportu o stanie miasta za 2023 rok i debata radnych.
Radni Białegostoku zadecydowali. Tadeusz Truskolaski ponownie uzyskał wotum zaufania
Fot: UM Białystok

Na tej samej sesji radni uchwalili udzielenie prezydentowi absolutorium z wykonania budżetu za ubiegły rok.

Prezydent Tadeusz Truskolaski zapoznał radnych z raportem o stanie miasta. Raport zawiera dane według stanu na dzień 31 grudnia 2023 r. Dokument został opracowany w oparciu o materiały źródłowe biur i departamentów Urzędu Miejskiego w Białymstoku, miejskich jednostek organizacyjnych i innych instytucji. W ten sposób prezydent poinformował o najważniejszych inwestycjach, wydarzeniach kulturalnych, stanie edukacji, pomocy społecznej, transporcie i łączności, mieszkalnictwie. Gospodarz Białegostoku przedstawił także sprawozdanie z wykonania budżetu miasta za 2023 rok.

- Miasto Białystok zrealizowało w 2023 roku dochody na poziomie 99,60%, a wydatki na poziomie 97,26%. Ważne ubiegłoroczne inwestycje to budowa intermodalnego węzła komunikacyjnego, rozbudowa infrastruktury przeciwdziałającej zalewaniu wodami opadowymi, budowa hali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 46 i w V LO. Na Jaroszówce powstał muzyczny plac zabaw, a na Bacieczkach lawendowy park kieszonkowy. Wprowadziliśmy także program „Mieszkanie dla absolwenta” – mówił prezydent Tadeusz Truskolaski.

Po zakończeniu dyskusji białostoccy radni podjęli uchwałę o udzieleniu prezydentowi Tadeuszowi Truskolaskiemu absolutorium za 2023 rok oraz wotum zaufania. Przyjęte zostało także sprawozdanie z wykonania budżetu miasta za 2023 rok.

– Bardzo dziękuję za to radnym, którzy wzięli udział w głosowaniu. Traktuję to jako kredyt zaufania na ten rok, ale i na kolejne lata. Dzieli nas polityka, ale to nie znaczy, że nie możemy ze sobą współpracować w sposób konstruktywny na rzecz naszego miasta i jego mieszkańców – zapewnił prezydent Tadeusz Truskolaski.

Uchwałę o udzieleniu prezydentowi Tadeuszowi Truskolaskiemu absolutorium za 2023 rok poparło 18 radnych, 4 było przeciw, a 6 nie oddało głosu. Za wotum zaufania zagłosowało 16 radnych, przeciw – 1, a 11 radnych nie oddało głosu.

Agata Rosińska
24@bialystokonline.pl

1093 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39