Radni nie chcą Pozytywnych Wibracji. Prześlij im swój protest!

2011.12.15 00:00
Realizacja Pozytywne Wibracje Festival 2012 stanęła pod znakiem zapytania. Jego losy rozstrzygną się podczas jutrzejszego głosowania radnych nad budżetem miasta na 2012 rok. Zachęcamy, by włączyć się w szybką akcję protestacyjną przeciw obcięciu tej imprezy z letniego kalendarza Białegostoku!
Radni nie chcą Pozytywnych Wibracji. Prześlij im swój protest!
Fot: Wojciech Zalewski
W lipcu tego roku na Pozytywnych Wibracjach bawiło się tysiące białostoczan i turystów

W piątek (16.12) zapadnie decyzja na temat tego, czy Pozytywne Wibracje Festival zniknie z mapy kulturalnej Polski i Białegostoku. To może być ogromna strata - zarówno dla promocji miasta, ale i mieszkańców - w końcu w Białymstoku mieliśmy profesjonalnie przygotowaną, znaczącą, już rozpoznawalną w Polsce imprezę.

Organizatorzy festiwalu, zachęcają, by białostoczanie włączyli się do walki o festiwal. Ogłaszamy akcję pisania maili-listów do przewodniczącego Rady Miejskiej - Włodzimierza Leszka Kusaka. Listów o festiwalu, o tym, czym jest on dla białostoczan.

Listy ślijmy na adres: brm@um.bialystok.pl
Wystarczy jedno zdanie.

Pomysł o nieuwzględnienie w budżecie 2 mln zł na organizacje ogólnopolskiej imprezy zgłosili radni Platformy Obywatelskiej. Biorąc pod uwagę, że klub ma większość - postulat ten może być przegłosowany. 1,5 mln zł radni zaproponowali przyznać na promocję poprzez sport (czyli np. umieszczenie logo Wschodzącego Białegostoku na koszulkach Jagiellonii), a pozostałe pół miliona na działania kulturalne w Operze Podlaskiej.

Według organizatorów obydwu edycji Pozytywnych Wibracji wartość kampanii promocyjnej Białegostoku związanej z festiwalem sięga ponad 5 mln zł w 2011 r. i ponad 3 mln zł w 2010 r. W mediach pojawiło się związanych z nim ponad 800 publikacji w 2011 r. i ponad 500 w 2010 r.

Festiwal przyciąga do Białegostoku turystów z całej Polski - w 2010 r. wzięło w nim udział 10000 osób, a w 2011 r. - 12000. Warto zaznaczyć, że nie każde polskie miasto ma swój festiwal - a w miesiącach letnich głośno jest o wszystkich festiwalowych miastach.

E.S.

888 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39